UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.107' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: Drugi Jard
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


  Artykuły: Drugi Jard
AFC - przedsezonowa zapowiedź
W ciągu ośmiu lat istnienia AFC South tylko dwukrotnie zwycięzcami tej dywizji nie byli zawodnicy Indianapolis Colts. Przez cały ten okres różne zespoły podejmowały walkę ale i tak przeważnie górą był Peyton Manning i spółka. W nadchodzącym sezonie najbliżej podjęcia walki wydaje się być Houston Texans, którego zawodnicy dojrzeli i po latach bycia outsiderem zostali drugą siłą AFC South. Tennessee Titans, ze względu na zamieszania wokół kluczowych zawodników mogą dołączyć do Jacksonville Jaguars w dolnej części tabeli. Zespoły te mają bardzo małe szanse na awans do play off i podjęcie walki z pozostałą dwójką.

NFC - przedsezonowa zapowiedź
NFC North, w skład której wchodzą Chicago Bears, Detroit Lions, Green Bay Packers, Minnesota Vikings, to bardzo ciekawa dywizja. Mamy tu zespoły będące kandydatami do zwycięstwa w lidze NFL jak i uważane za outsiderów. Dodatkowo smaczku dodaje spora konkurencja pomiędzy rozgrywającymi. Ogromnie utalentowany Aaron Rodgers, doświadczony gracz legenda Brett Favre, młody Jay Cutler oraz Matthew Stafford, który ma dołączyć kiedyś do elity. Czy Packers po dwóch latach pokonają Vikings w klasyfikacji? Czy Bears poprawią swoje braki a Lions przestaną zawstydzać swoich fanów?

Ruchy kadrowe w NFL - przedsezonowa analiza
Jak co roku w zawodowej lidze zawodowej futbolu amerykańskiego okres transferowy obfituje w dużą ilość ruchów kadrowych. Kluby poszukują i przestawiają pojedyncze puzzle, które mają ułatwić osiąganie założonych przez nie celi. Wszystko oczywiście najlepiej zweryfikuje wkrótce rozpoczynający się sezon regularny w NFL, który pokaże nam, jak trafne były te pociągnięcia. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym transferom jakie przeprowadziły między sobą kluby. Spośród całego ogromu zmian starałem się wybrać te, moim zdaniem najbardziej interesujące, jednocześnie oceniając je z punktu widzenia zainteresowanych stron.

NFL Week 1 - niedzielne mecze
Otwarcie sezonu już za nami. Po przeciętnym spotkaniu, jakim był mecz Saints-Viking, przed nami trzynaście niedzielnych pojedynków. Wyczekiwany przeze mnie od miesięcy sezon w końcu wystartuje w pełni. Mam nadzieję, że nie zabraknie w nim widowiskowych akcji, emocji i dramatycznych rozstrzygnięć. W oczekiwaniu na klimatyczny wieczór przepełniony futbolem kilka słów komentarza odnośnie wybranych przeze mnie pojedynków. Postaram się zwrócić uwagę na pewne aspekty, które mogły zostać pominięte lub niedocenione podczas oceniania szans poszczególnych zespołów w tych meczach.

Wyżsi od Gwiazd
Dla laika futbol amerykański może wydawać się dyscypliną sportową, w której rację bytu mają tylko olbrzymi, umięśnieni zawodnicy. Ich rozmiary i siła mogłyby się wydawać niezbędnymi atrybutami dobrego futbolisty. Wszystko jednak zależy od pozycji, na której się gra. Czasami wysoko ceniona jest szybkość i zwinność, wówczas wzrost i nadmiar wagi może bardziej przeszkadzać niż pomagać. W historii NFL pojawiło się kilku naprawdę niewysokich, jak na ten sport, graczy, którzy potrafili regularnie występować i odnosić sukcesu. W ramach odskoczni od teraźniejszości i rozgrywek zapraszam do lektury tekstu, który przeniesie nas nieco wstecz i wspomni o kilku utalentowanych i ciekawych zawodnikach. Ich wspólną cechą było to co w sporcie jest najważniejsze czyli Wielkie Serca do Gry, które nadrabiały brakujące do średniej wzrostu centymetry.

NFL Week 2 - Zapowiedź
Przed nami druga kolejka spotkań w NFL. W grafiku mamy wiele ciekawych spotkań, które wzbudzają spore emocje przez cały tydzień, np. Manning Bowl czy chociażby walka w AFC East. Jestem pewien, że jak zwykle, nie zabraknie zaskakujących rozstrzygnięć i emocjonujących końcówek. W oczekiwaniu na niedzielne spotkania zapraszam do lektury tekstu, w którym w skrócie opisałem swoje przemyślenia na temat najbardziej interesujących mnie spotkań.

Kevin Kolb i Michael Vick czyli w kilku słowach o Philadelphia Eagles
4 kwietnia 2010 roku Donovan McNabb przeszedł do Washington Redskins, rywala z dywizji dla zespołu Philadelphia Eagles. Rozgrywający, który w swojej karierze sześć razy zagrał w Pro Bowl, doprowadził Eagles do Super Bowl i kilku wygranych tytułów mistrza dywizji, decyzją trenera przestał być już potrzebny w zespole. W kwietniu tego roku, cała wiara Eagles została położona w młodego Kevina Kolba. Nie tylko już wtedy podjęto decyzję, że będzie to zawodnik, który rozpocznie grę w podstawowym składzie, to jeszcze zdecydowano, że wokół niego będzie tworzony zespół. Trzeba przyznać, że nadzieje wobec niego były ogromne.

NFL Week 3 - Zapowiedź
Przed nami trzecia kolejka spotkań NFL. Zapowiada się kilka wyśmienitych spotkań, np. Texans - Cowboys czy Dolphins - Jets. Jestem pewien, że nie zabraknie ani emocji ani zaskakujących rozstrzygnięć. Futbol amerykański jest bowiem bardzo nieprzewidywalnym sportem, jednak spróbuję przewidzieć to co może wydarzyć się na boiskach i wskazać swoich faworytów oraz przekazać różne przemyślenia związane z kilkoma meczami.

NFL Week 4 - Zapowiedź
Już za kilka dni czwarta kolejka sezonu zasadniczego w NFL. Jak zwykle mamy kilka interesujących spotkań, np. pojedynki w Baltimore, Miami czy Philadelphi będą elektryzowały cały futbolowy świat. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie ani emocji ani zaskakujących rozstrzygnięć. Dziś w wyjątkowo skróconej formie, ze względu na natłok prywatnych obowiązków w tym tygodniu, zapowiedzi wybranych spotkań.

Rozgrywający młodego pokolenia
Rozgrywający są obecnie liderami zespołów w futbolu amerykańskim. Zwłaszcza w NFL, gdzie sukcesy w ostatnich latach odnoszą zespoły grające w dużej mierze podaniami. Pozycja QB jest jedną z najtrudniejszych we wszystkich zawodowych sportach, gdyż jest ogrom czynników decydujących o tym czy zawodnik odniesie sukces czy nie. W historii było wielu świetnie zapowiadających się graczy, którzy odnosili ogromne sukcesy w lidze NCAAF. Jednak gra na studiach to nie to samo co w NFL, przekonało się o tym wielu graczy, których gwiazda zgasła bardzo szybko przy konfrontacji z zawodowcami. Wśród zawodników, którzy pojawią się na najbliższym drafcie jest kilku bardzo ciekawych rozgrywających. O kilku z nich już teraz media rozpisują się, uważając ich za pewniaków do zrobienia kariery w NFL. Spójrzmy na kilku najbardziej utalentowanych młodych rozgrywających, którzy obecnie są zdecydowanymi liderami swoich drużyn i mogą stanowić najciekawszy kąsek dla klubów z NFL.

NFL Week 5 - Zapowiedź
Przed nami piąta kolejka sezonu zasadniczego NFL. Na chwilę obecną wszyscy rozpisują się i dyskutują o transferze Randy Moss'a. Można się zatem spodziewać, że poniedziałkowy mecz Jets-Vikings przykuje znaczną uwagę analiz przed najbliższą rundą spotkań. Wydaje mi się, że oprócz wspomnianego spotkania, jest kilka innych ciekawych pojedynków, którym się warto przyjrzeć. Zapraszam do lektury.

Niegrzeczni chłopcy z NFL
W ostatnich dniach Brett Favre trafił na czołówki gazet. Jednak nie przez swoją świetną grę a po tym jak zaskakująco pojawiły się doniesienie o jego udziale w małym seks skandalu. Wprawdzie nie wiadomo jeszcze na ile to wszystko jest prawdziwe, jednak naszła mnie refleksja dotycząca tego, jak poza boiskiem potrafią zachowywać się zawodnicy NFL. Nie wszyscy są aniołkami, więc nawet jeśli to co zrobił Favre jest prawdą, wielu innych ma dużo cięższe grzechy na sumieniu. Przyjmy się grupie tzw. niegrzecznych chłopców, którą można by utworzyć z futbolistów grających w NFL.

NFL Week 6 - Zapowiedź
Zapraszam do lektury pierwszej części zapowiedzi spotkań szóstej kolejki NFL. Jestem pewien, że i tym razem będą i emocje i niespodzianki i fantastyczne końcówki. Na tym w końcu polega przyjemność z oglądania futbolu amerykańskiego. Tym razem najpierw mecze rozpoczynające się o godz. 19.00 czasu polskiego w najbliższą niedzielę. Analiza kilku pozostałych spotkań pojawi się w oddzielnym wpisie.

NFL Week 7 - Zapowiedź
Przed nami siódma kolejka rozgrywek NFL. W najbliższej kolejce mamy kilka bardzo ciekawych spotkań. Osobiście, z powodu wyjazdu, nie będę w stanie śledzić na żywo jednak zadowolę się powtórkami po weekendzie. A Wam, drodzy czytelnicy i fani futbolu amerykańskiego, życzę w niedzielę mnóstwa wrażeń. Zapraszam do nieco krótszej niż zwykle zapowiedzi kilku spotkań najbliższej rundy sezonu zasadniczego.

NFL Week 8 - Zapowiedź - Wcześniejsze mecze
Zapraszam do lektury pierwszej części zapowiedzi spotkań ósmej kolejki NFL. Ciekawe jakie zespoły tym razem zgotują nam ogromne emocje i niespodzianki. Na tym w końcu polega przyjemność z oglądania futbolu amerykańskiego. Tym razem najpierw mecze rozpoczynające się wczesnym wieczorem czasu polskiego w najbliższą niedzielę. Analiza kilku pozostałych spotkań pojawi się w oddzielnym wpisie.

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.107' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.107' for table 'nfl24_settings'