UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - The Crew Wrocław
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


  The Crew Wrocław
Data założenia drużyny: 2005 rok
Liczba zawodników: 45
The Crew Wrocław jest jedną z najstarszych drużyn futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Funkcjonująca od 2005 roku „Załoga” wcześniej nosi a nazwę „Wrocław Angels”.
The Crew jest jedyną polską drużyną, która występowała w Czeskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego dochodząc od razu do fazy play-off. Największym osiągnięciem The Crew by o zdobycie tytułu mistrzowskiego w 2007 roku.

Historia klubu
Wrocławski zespół należy do Stowarzyszenia Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego. W 2006 roku zainaugurowała rozgrywki polska liga futbolowa, w której jedną z czterech ekip by a „Załoga”. Premierowy start Wrocławianie zakończyli na czwartym miejscu ustępując pola Warsaw Eagles, Pomorzu Seahawks oraz Fireballs Wielkopolska (The Crew postanowili nie zagrać w meczu o trzecie miejsce i dlatego na podium wskoczy a ekipa z Wielkopolski). The Crew ustali o pierwszy rekord Polski pod względem ilości widzów na trybunach. 29 października 2006 roku na Stadion Olimpijski przyszło ponad 3 tysiące widzów. Przeciwko warszawskim „Or om” debiut w czarno-czerwonych barwach zaliczy legendarny koszykarz Maciej Zieliński. Rywalizację 25:6 wygrali przyszli mistrzowie kraju. Rok 2007 okazał się przełomowy dla futbolu w stolicy Dolnego Śląska. W drugim sezonie liga została poszerzona o kolejne 5 teamów. The Crew zwyciężyli w Dywizji Południowej awansując do fazy pucharowej gdzie czeka o na nich Pomorze Seahawks. 29 września 2007 roku „Załoga” podbiła Sopot zwyciężając 18:2. Dwa tygodnie później Wrocławianie spotkali się w Polish Bowl z beniaminkiem Silesia Miners. Bardziej doświadczona „Załoga” wygra a 18:0 zdobywając swój jak dotąd jedyny tytuł najlepszej futbolowej drużyny w Polsce. The Crew w 2008 roku, jako pierwszy polski zespół futbolowy walczy o puchar Europejskiej Federacji Futbolu Amerykańskiego ( z ang. EFAF). Wrocławianie rozegrali 2 spotkania przeciwko Prague Panthers oraz Danube Dragons. Obie rywalizacje przegrali tracąc łącznie 137 pkt. Obrońcy pucharu nie spisali się także na polskim podwórku. The Crew z czterema zwycięstwami i trzema porażkami zajęli trzecie miejsce w sezonie zasadniczym. W półfinale czeka y na nich rozstawione z numerem drugim warszawskie „Orły”. Rozegraną 4 października batalię o Polish Bowl wygrali gospodarze 8:7. Ostatecznie The Crew razem z innym wrocławskim zespołem – Devils – stanęli na ostatnim stopniu podium. 2009 rok by krokiem milowym naprzód dla dolnośląskiego futbolu. The Crew zakontraktowali czterech amerykańskich zawodników: Aki Jonesa (epizod w drużynie NFL – Washington Redskins), Lance’a Burnsa z St Joseph College Davy’ego Johnsona i Tylera Vorhiesa z uniwersytetu Sierra w Californii. Wzmocniona kwartetem doświadczonych graczy oraz dwójką trenerów (Mark Grocholski i Dave DiMaggio) wrocławska drużyna miażdży a kolejnych rywali. Prawdziwy rekord pad trzeciego dnia maja. W derbach Wrocławia The Crew rozgromili 75:0 Devils. Wydawało się, że nic i nikt nie stanie „Załodze” na drodze do zdobycia drugiego mistrzowska polski. Jednakże, afera rasistowska wewnątrz klubu doprowadzi a do rozpadu zespołu i wyjazdu wszystkich futbolistów zza Oceanu. Jednakże Wrocławianie szybko wypłynęli na powierzchnię pokonując w pół finale Kozły Poznań różnicą dwudziestu punktów. Drugi dla The Crew Polish Bowl zakończy się fiaskiem. W rewanżu za fina z 2007 roku, Silesia Miners wygra a na warszawskim Marymoncie 18:7.

Sukcesy
Mistrzostwo Polski PLFA - sezon 2007
Wicemistrzostwo Polski PLFA - sezon 2009
Nagrody indywidualne
Sezon 2007:
Nabardziej wartościowy zawodnik (MVP) : nominacja dla rozgrywającego Krzysztofa Wydrowskiego
Sezon 2008:
Najlepszy running back: Jakub Płaczek
Najlepszy defensive back: Mateusz Grzędziński
Najlepszy placekicker: Kamil Ruta
Najlepsza linia ofensywna wg Medical Sports: The Crew Wrocław
Sezon 2009:
Najlepszy wartościowy zawodnik (MVP) : Jakub Płaczek
Najlepszy zawodnik ofensywy : Jakub Płaczek
Najlepszy running back : Jakub Płaczek
Najlepsza linia ofensywna : The Crew Wrocław

Zarząd
Prezes – Mike Whitney
Wiceprezes – Jakub Niżewski
Public Relations/Marketing manager – Jakub Głogowski
Pierwszy trener – Jason Blasko

Partnerzy i sponsorzy
Top-Gym Fitness
Nasza-klasa
Amnesty International
FAN Promocja Sportu
Tu Wrocław
M odzieżowe Centrum Sportu
Moje Miasto Wrocław
Trzeci Wymiar
e-fotosport
EFAF
Polski Związek Futbolu Amerykańskiego

Kontakt
Rzecznik Prasowy
Jakub Głogowski
tel.: +48 604 634 722
gg: 2549346
j.glogowski@thecrew.pl
Trener Główny:
Piotr Szczepański
Rekrutacja zawodników
Maciej Włodarczyk
gg: 3992414
tel kom: 600 893 174
e-mail: m.wlodarczyk@thecrew.pl

Oficjalna strona zespołu : The Crew Wrocław

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'