UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Zachodniopomorska Husaria
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


  Zachodniopomorska Husaria
Zachodniopomorska HusariaData założenia: listopad 2005
Liczba zawodników: 38

Zachodniopomorska Husaria to jedna z 9 drużyn futbolu amerykańskiego, która została założona w listopadzie 2005 roku przez Bartosz "Husarz" Gurdak, obecnego strongside linebacker i kapitan zespołu. Od roku 2007 jest członkiem Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego, również od tego roku systematycznie występuje w pierwszej Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Z dniem 29 sierpnia 2007, zgodnie z podpisaną deklaracją współpracy pomiędzy Husarią Szczecin a Województwem Zachodniopomorskim, sygnowaną przez Marszałka Województwa Norberta Obryckiego, klub używał nazwy Zachodniopomorski Klub Futbolu Husaria Szczecin. Jednak w sezonie 2009 Husaria przeniosła się do Gryfina i zmieniała nazwę na Husaria Gryfino. Początek sezonu 2010 przyniósł nową nazwę drużyny Zachodniopomorska Husaria. Siedziba klubu mieścić się w Gryfinie.

Historia klubu

Husaria Gryfino istnieje od listopada 2005 roku. Założycielem drużyny i pierwszym propagatorem dyscypliny w Szczecinie był Bartosz "Husarz" Gurdak, obecny strongside linebacker i kapitan zespołu. Pierwszy mecz towarzyski Husaria rozegrała z drużyną Devils Wrocław 1 lipca 2006 w Szczecinie. 27 sierpnia 2006 Husaria Szczecin wzięła udział w Turnieju FA w Poznaniu.

Od stycznia 2007 r. drużyna dysponuje pełnym uzbrojeniem, w sezonie 2007 przystąpiła do Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Z dniem 29 sierpnia 2007, zgodnie z podpisaną deklaracją współpracy pomiędzy Husarią Szczecin a Województwem Zachodniopomorskim, sygnowaną przez Marszałka Województwa Norberta Obryckiego, klub używał nazwy Zachodniopomorski Klub Futbolu Husaria Szczecin.

Z braku zainteresowania władz Szczecina w sezonie 2009 drużyna przeniosła się do Gryfina i zmieniła nazwę na Husaria Gryfino. Nowy sezon 2010 przyniósł nową nazwę drużyny Zachodniopomorska Husaria.

Sukcesy

Największym sukcesem Husarii jest zajęcie 5 miejsca w PLFA - sezon 2008

Skład drużyny


Zarząd

Menadżer Generalny - Przemysław Kazaniecki
Trener - Kenneth Kolvits

Partnerzy i sponsorzy

Sejmik Zachodniopomorski
Hossa
Klub City Hall
Tollense Sharks
Devils Wrocław
Kozły Poznań
Głos Szczeciński
TVP3 Szczecin
Polski Związek Futbolu Amerykańskiego

Kontakt

Menadżer Generalny
Przemysław Kazaniecki
e-mail: kazaniecki@husaria.eu

Strona internetowa: Zachodniopomorska HusariaŹródło: Zachodniopomorska Husaria.pl / Wikipedia.pl / PZFA.pl
Auto: candy_boy_

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings'