UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - KS Devils Wrocław
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


  KS Devils Wrocław
KS Devils WrocławData założenia: maj 2005
Liczba zawodników: 43

KS Devils Wrocław to drużyn futbolu amerykańskiego i członek Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego, która została założona w maju 2005 roku z inicjatywy Piotra Duszeńko - Prezesa KS Baseball Wrocław. Drużyna regularnie od sezonu 2007 występuje w pierwszej Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego, w której w sezonie 2008 zajęła 3 miejsce. W sezonie 2009 Devils wystąpili także w europejskich rozgrywkach EFAF Challenge Cup. Od października 2007 roku działa pod nazwą Klub Sportowy DEVILS Wrocław. Siedziba drużyny oczywiście mieści się we Wrocławiu na ul. Zabrodzka 1n/3.


Historia klubu

2005
Z inicjatywy Piotra Duszeńki, Piotra Stopy i Michała Różyckiego powstaje pierwsza we Wrocławiu drużyna futbolu amerykańskiego Devils.

2006
Drużyna Devils, będąca sekcją Klubu Sportowego Baseball Wrocław, rozgrywa swoje pierwsze sparingi. Jako jedna z nielicznych wówczas polskich drużyn ma okazję zmierzyć się z doświadczonym rywalem zza granicy (Tornadoes Pilsen - Czechy). Sezon kończy z bilansem 5-ciu zwycięstw i 3-ech porażek na koncie.

2007
Devils przystępuje do rozgrywek ligowych PLFA 2007, w których zajmuje 5. miejsce. Bilans całego sezonu to ponownie 5 zwycięstw i 3 porażki. W październiku powołany do życia zostaje Klub Sportowy Devils Wrocław, wpisany do rejestru klubów sportowych przez Prezydenta Miasta pod pozycją 62.

2008
Devils w swoim drugim sezonie PLFA dociera do półfinałów, wrocławianie sezon kończą na 3. miejscu w Polsce, co do dziś jest ich największym sukcesem drużyny. Liczby podsumowujące ten rok to 6 zwycięstw i 4 porażki.

2009
K.S. Devils debiutuje w Europejskich Pucharach EFAF Challenge Cup. W Lidze Polskiej pomimo dobrej passy w środku sezonu nie udaje się powtórzyć sukcesu sprzed roku i drużyna kończy sezon na 7. miejscu w kraju.

Sukcesy

Zajęcie 3 miejsca w pierwszej Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego - sezon 2008

Skład drużynyZarząd

Prezes Zarządu - Artur Guzik
Wiceprezes Zarządu - Cezary Krajniak
Wiceprezes Zarządu - Seweryn Plotan
Trener Główny, Koordynator Defensywy - Kenneth Poole
Asystent Trenera, Koordynator Ofensywy - Cezary Krajniak
Asystent Trenera, Koordynator Zespołów Specjalnych - Adam Lary
Trener Przygotowania Siłowego - Przemysław Cudak

Partnerzy i sponsorzy

Tarczyński
Sport Innovation
WROCŁAW
Polski Związek Futbolu Amerykańskiego

Kontakt

General Manager
Seweryn Plotan
e-mail: seweryn.plotan@devilswroclaw.pl

Game Day Manager
Krzysztof Cempiel
e-mail: krzysztof.cempiel@devilswroclaw.pl

Biuro
e-mail: biuro@devilswroclaw.pl

Marketing
e-mail: marketing@devilswroclaw.pl

Media / Public Rrelations
e-mail: media@devilswroclaw.pl

Rekrutacja zawodników
e-mail: rekrutacja@devilswroclaw.pl

Strona internetowa: Devils WrocławŹródło: Devils Wrocław.pl / Wikipedia.pl / PZFA.pl
Auto: candy_boy_

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings'