Więcej artykułów znajdziecie TUTAJ

Facebook

UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.69' for table 'nfl24_news'
  Steelers zostają w ekstraklasie
PLFAW rozegranym w Będzinie meczu barażowym Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, pomiędzy Zagłębie Steelers Interpromex a 1.KFA Fireballs Wielkopolska, górą byli gospodarze.

Hutnicy zwyciężyli przyjezdnych 37:32, broniąc tym samym swojego miejsca wśród najlepszych. Fireballs, myśli o awansie muszą przełożyć na kolejny sezon.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo mocnego uderzenia gospodarzy. Wynik otworzył Mariusz Ozimek, dwukrotnie popisując się długimi biegami z futbolówką do pola punktowego rywali. W pierwszej połowie meczu, Steelers całkowicie kontrolowali przebieg spotkania, pozwalając rywalowi na tylko jedną akcję punktową. Autorem tejże był niezawodny w drużynie z Wielkopolski Willie Sheird. Zagłębiacy jednak w drugiej kwarcie dołożyli jeszcze kopnięcie z pola i trzecie w spotkaniu przyłożenie po akcji biegowej Ozimka. Na przerwę, obrońcy miejsca w ekstraklasie schodzi z dużym handicapem punktowym.

Po wznowieniu gry jej obraz uległ nieznacznym zmianom. Ofensywa Zagłębia zwolniła tempo w efekcie czego punktowaniem zajęła się… defensywa Steelers. Najpierw Konrad Starczewski i Radosław Grabara powalili Williego Sheirda w polu punkowym Fireballs. Za chwilę rozgrywający gości znów został powalony, w efekcie czego wypuścił z rąk piłkę, która padła łupem Mateusza Litewki. Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa i z tego że zostajemy w pierwszej lidze – mówi manager Zagłębie Steelers Interpromex, Szymon Widera. Zrobiliśmy to co powinniśmy, zdobyliśmy prowadzenie na początku meczu i kontrolowaliśmy wynik do końca. Teraz w końcu czeka nas zasłużony wypoczynek. Tak długie oczekiwanie na mecz barażowy, nie było najszczęśliwsze i dobrze że mamy to już za sobą.

Fireballs zaczęli grać skuteczniej gdy do stracenia nie mieli absolutnie nic. W czwartej kwarcie przegrywając różnicą aż dwudziestu trzech punktów zaczęli masowo zdobywać przyłożenia. Willie Sheird dwoił się i troił co rusz celnie obsługując swoich skrzydłowych. Dla Fireballs w tej części spotkania punkty zdobywali kolejno Rafał Kaleta, Sheird, Szymon Jankowiak i Marcel Goderski. Jeżeli dołożymy do tego kilka udanych akcji w defensywie plus odzyskanie piłki po własnym wykopie – obraz drużyny która przegrywała srodze poprzednie trzy kwarty nie był zgoła odmienny. Pytanie tylko czy był to efekt tak dobrej gry przyjezdnych czy spokojnej kontroli przebiegu spotkania pewnych swego Zagłębian. Niestety dla nas przespaliśmy całą pierwszą połowę, ocenia Wojciech Andrzejczak, prezes 1.KFA Fireballs Wielkopolska. Pozwoliliśmy rywalowi na bardzo dużo i niestety Hutnicy odjechali nam na tyle daleko, że dogonienie ich w drugiej połowie było już niemożliwe. Pozostaje nam odpoczywać i wyciągać wnioski na kolejny sezon.

Mecz barażowy oficjalnie kończy rozgrywki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w tym sezonie. Na kolejne mecze na boiska pierwszej i drugiej ligi zapraszamy wiosną 2011 roku.

Zagłębie Steelers Interpromex – 1.KFA Fireballs Wielkopolska 37:32 (14:8, 9:0, 8:0, 6:24)

I kwarta
7:0 przyłożenie Mariusza Ozimka po 70-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Koper)
14:8 przyłożenie Williego Sheirda po jednojardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Rafał Kaleta po podaniu od Williego Sheirda)

II kwarta
17:8 kopnięcie z pola z 31 jardów z wykonaniu Wojciecha Kopra
23:8 przyłożenie Mariusza Ozimka po jednojardowej akcji biegowej

III kwarta
25:8 dwa punkty w obronie po powaleniu Williego Sheirda przez Konrada Starczewskiego i Radosława Grabara
31:8 przyłożenie Mateusza Litewki po odzyskaniu piłki w polu punktowym

IV kwarta
31:14 przyłożenie Rafała Kalety po 74 jardowej akcji podaniowej po podaniu od Williego Sheirda
37:14 przyłożenie Mateusza Czernika po 31 jardowej akcji podaniowej po podaniu od Michała Krzelowskiego
37:20 przyłożenie Williego Shierda po czterojardowej akcji biegowej
37:26 przyłożenie Szymona Jankowiaka po dziewięciojardowym podaniu od Williego Sheirda
37:32 przyłożenie Marcela Goderskiego po ośmiojardowym podaniu od Williego Sheirda

Źródło: PZFA.pl