UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.128' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: Podsumowanie II kolejki PLFA I

UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.128' for table 'nfl24_articles'
  Podsumowanie II kolejki PLFA I
Sowy przyleciały do Będzina

Spotkanie zapowiadało się emocjonująco. Bilans 1-1 w spotkaniach oraz fakt że obie drużyny miały za sobą dość ciężki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, dawało nadzieje na emocjonujący pojedynek. Obie drużyny były głodne sukcesu.

Początek meczu należał do Hutników, przejęcie i rajd przez całe boisko grającego z numerem 21 Marcela Kramarczyka i podwyższenie, dawało gospodarzom pierwsze małe punkty w sezonie.
Po tzw. safety Steelers Będzin prowadzili 9:0 na koniec pierwszej kwarty. Następna odsłona obfitowała w punkty. Na boisku dalej dominowała drużyna gospodarzy zdobywając dziesięć punktów. Najpierw touchdown zdobył doświadczony Mariusz Ostapowicz #88 po podaniu Michała Krzelowskiego #10, parę chwil później trzy punkty dołożył Dominik Sikora #51 po kopnięciu z pola.
Drużyna przyjezdna jeszcze na krótką chwilę przed gwizdkiem zdążyła zdobyć punkty przyłożeniem Marcina Kochanowskiego #10 po podaniu Mateusza Morasza #7 i podwyższeniu za jeden punkt.

Mimo tego że Bielawianie w drugiej połowie poprawili swoją grę i nawiązali walkę, nie udało im się dogonić wynikiem gospodarzy. Ostatnim przyłożeniem popisał się kolejny raz Marcin Kochanowski po akcji biegowej. Czwarta kwarta była już bez punktów co dawało końcowy wynik 19:13. Steelers Będzin wygrało mecz przeciwko Bielawa Owls.

Spartanie rozdawali karty

Pierwsza kolejka w grupie północnej i starcie dwóch zeszłorocznych finalistów. Statystki opowiadały się wyraźnie za Spartanami, jednakże pamiętając zeszłoroczny finał pojedynek ten pretendował do miana „szlagieru” kolejki PLFA I. Niestety spotkanie było bardzo jednostronne.
W pierwszej połowie spotkania jedynym przyłożeniem mogli poszczycić się gospodarze, po akcji biegowej 6 punktów zdobył rozgrywający J Lund #2. Podwyższenie za jeden punkt wykonane z powodzeniem i do trzeciej kwarty nic więcej.

Po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze postanowili zaznaczyć swoją przewagę. Drużyna z Płocka przy wykopie nie poradziła sobie z naporem formacji specjalnej, po zablokowaniu futbolówki podniósł ją linebacker Mateusz Gołoś #7 i wbiegł w pole punktowe. Po tej akcji mecz już całkowicie kontrolowali gracze warszawskiej drużyny. Ostatnie punkty meczu zdobył Maciej Pobudkiewicz #25.Biegacze Mustangów mimo wielokrotnych prób nie potrafili przebić się przez formację obronną, drużyna przyjezdna zmuszona była oddać mecz „do zera”. Zwycięstwo 19:0 z pewnością pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość drużynie Warsaw Spartans.

W Szczecinie walka do ostatniej minuty

Nerwowy początek meczu pomiędzy Husarią Szczecin a Lowlanders Białystok, co kilka chwil zmiana posiadania piłki i pierwsza kwarta bez punktów. Od początku dominowali gospodarze kilkukrotnie zbliżając się do pola punktowego drużyny z Białegostoku, jednak dopiero w drugiej kwarcie udało im się zdobyć punkty. Po podaniu rozgrywającego Husarii Leszka Ankutowicza #7, piłkę w end zone złapał Przemysław Adamus dając swojej drużynie prowadzenie. Pomimo tego, iż nie udało się wykonać podwyższenia, drużyna weszła w rytm gry jednocześnie narzucając go rywalom. To zaowocowało chwilę później kolejnym przyłożeniem. Kolejny raz podawał Leszek Ankutowicz, a łapał doświadczony tight end Jakub Kaczmarczyk #86. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 12:0.

Druga połowa, była dla zgromadzonych kibiców sporą niespodzianką. Po trzech nieudanych próbach szczecinianie postanowili oddalić piłkę od swojego pola punktowego. Pechowo kopnięta piłka wylądowała prosto w rękach oddalonego o kilkanaście jardów Tomasza Żukowskiego #45, który nie zmarnował takiej okazji i wbiegł w pole punktowe. O jeden, jakże ważny, punkt podwyższył Artur Zalewski #10. Kolejnej okazji, już w czwartej kwarcie, drużyna Lowlanders również nie miała zamiaru odpuścić. Podanie rozgrywającego Zachodniopomorskiej drużyny przejął Tomasz Łobodziński #80 i po 10-jardowej akcji powrotnej wbiegł w pole punktowe gospodarzy ustalając wynik końcowy meczu. Husaria dzielnie walczyła do ostatniej minuty kiedy to formacja ofensywna znalazła się zaledwie 10 jardów od end zone. Nie udało im się jednak wykorzystać szansy i ostatecznie mecz wygrali Białystok Lowlanders 13:12.