UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: Potrzeby w Drafcie - drużyny z wyborami 21 - 32 i bez wyboru w pierwszej rundzie
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_articles'
  Potrzeby w Drafcie - drużyny z wyborami 21 - 32 i bez wyboru w pierwszej rundzie
Kontynuujemy serię artykułów dotyczących potrzeb w Drafcie. Tym razem drużyny z wyborami 21-30 oraz te bez wyboru w pierwszej rundzie. Zapraszamy

21. Cincinnati Bengals

Jest to drugi wybór Bengals, który powędrował do Cincinnati w ramach wymiany z Oakland za Carsona Palmera. Żeby nie powielać opisu, odsyłam do poprzedniego artykułu pod tym linkiem


22. Cleveland Browns
Sytuacja taka jak przy Bengals, ale o Browns pisałem w artykule o drużynach z numerami 1 do 10, którego znajdziecie pod tym linkiem. Ten wybór Browns otrzymali od Falcons w wymianie za Julio Jonesa w zeszłorocznym Drafcie.

23. Detroit Lions

Potrzeby drużyny:
RB, CB, LB, OL

Lions awansowali do playoffów po raz pierwszy od sezonu 1999. Dowodzeni przez duet Matthew Stafford - Calvin Johnson stali się drużyną, którą przyjemnie się ogląda. W ofensywie Lions nie mają wielkich potrzeb. Niektórzy twierdzą, że należy poprawić pozycję biegacza, ale nie jest to aż tak wielka potrzeba, ponieważ w drużynie są Jahvid Best, Kevin Smith oraz Mikel LeShoure. Jedyny problem jest taki, że każdy często odnosi urazy i chyba żaden z nich nie jest długoterminową odpowiedzią. Jeśli Lions chcą powtórzyć sukces w ofensywie należy lepiej chronić Stafforda. Przydałby się left tackle, który za parę lat zajmie miejsce Jeffa Backusa. Detroit powinni poszukać takiego w rundach 3-4.

W obronie Lwy skupiły się raczej na zatrzymaniu swoich wolnych agentów. Został Cliff Avrili i Stephen Tulloch, nie udało się zatrzymać CB Erica Wrighta, ale za to na tą pozycję przyszedł Jacob Lacey. Mimo tego, przydałby się kolejny dobry cornerback, ponieważ w NFC North, Packers i od tego sezonu Bears mają całkiem dobrych skrzydłowych. Kibice Lions z pewnością nie pogardzą jeszcze dobrym, szybkim bocznym linebackerem, który zapewniały presję na rozgrywającego. Z numerem 23. Lions mogą najpierw pomyśleć o obronie i wybrać CB Janorisa Jenkinsa, LB Upshawa, albo skupić się na wybraniu następcy Backusa i wybrać Mike'a Adamsa z Ohio State.


24. Pittsburgh Steelers

Potrzeby drużyny:
OL, CB, DT, WR

Steelers się starzeją i prawdopodobnie za kilka lat zarząd głosi przebudowę drużyny i wtedy zobaczymy odmienioną ekipę z Pittsburgha. Póki co jednak Steelers planują wykrzesać ze swoich starterów to, co się jeszcze da. W Drafcie mają jednak aż 10 wyborów, ale cztery z nich w 7. rundzie. W ofensywie trzeba skupić się na poprawie linii ofensywnej, która od wielu lat w Pittsburghu nie zachwyca. Bardzo jasnym punktem jest center Maurkice Pouncey. Odeszli Max Starks i Trai Essex. Poza tym należałoby dodać dobrego skrzydłowego, po tym jak karierę zakończył Hines Ward - legenda Steelers.

W defensywie największym problemem jest pozycja cornerbacka. Will Allen i Ike Taylor nie należą ani do najmłodszych, ani do najlepszych na swojej pozycji, a do tego w offseason odszedł William Gay. Na pozycji linebackera cały czas występują wiekowi Larry Foote i James Harrison. LaMarr Woodley i Lawrence Timmons to bardzo dobrzy zawodnicy, ale w systemie 3-4 potrzeba wielu linebackerów. Potrzebny w tym systemie jest także duży, silny defensive tackle. Casey Hampton to świetny gracz, ale to będzie jego 12. sezon w NFL. Ponadto rok temu odniósł poważny uraz więzadeł w kolanie. Jeśli do numeru 24 dotrwałby Dont'a Hightower z Alabamy to byłby to bardzo dobry wybór dla Steelers. Jeśli nie, to do Pittsburgha zostanie wybrany jakiś ofensywny liniowy.


25. Denver Broncos

Potrzeby drużyny:
DT, WR, LB, CB

Broncos byli bohaterami wielu historii tegorocznego offseason. Najpierw udało im się pozyskać Peytona Manninga, a potem wytransferowali ulubieńca kibiców - Tima Tebow. Manning zaspokaja wiele potrzeb drużyny, ale cały czas wydaje się, że potrzeba mu lepszych skrzydłowych. Broncos mają Demariyusa Thomasa, Erica Deckera i Andre Caldwella, ale taki QB jak Manning wymaga po prostu skrzydłowego nr 1 z prawdziwego zdarzenia.

Ofensywa nie potrzebuje tak wielu wzmocnień jak defensywa, choć głównie na tym skupili się Broncos podczas offseason. Doszedł safety Mike Adams i cornerback Tracy Porter i udało się zatrzymać linebackerów Joe Maysa oraz Wesley'a Woodyarda. Problemem będą nałożone na LB D.J.'a Williamsa i DT Ryan McBeana 6-meczowe zawieszenia. Stąd właśnie potrzeby na tych pozycjach. Dodatkowo odszedł inny DT - Brodrick Bunkley. Często mówi się, że z numerem 26. Broncos powinni wybrać Jerela Worthy'ego z Michigan State. To zdecydowanie dobry wybór. W rundzie drugiej mogliby wtedy zdecydować się na skrzydłowego. Jednak według ostatnich doniesień John Elway chce w tegorocznym Drafcie znaleźć młodego rozgrywającego, który za parę lat zastąpi Peytona Manninga. Siedzibę klubu odwiedził Brock Osweiler, oceniany jako czwarty najlepszy QB w Drafcie. Jeśli Denver zdecyduje się na niego, to być może stanie się to już w pierwszje rundzie.


26. Houston Texans

Potrzeby drużyny:
OL, WR, LB, DT, CB

Texans mogą być najlepszą drużyną w AFC, nawet mimo straty dwóch świetnych obrońców - DeMeco Ryansa i Mario Williamsa. Są to wybitni gracze, ale w zeszłym roku nie odegrali wielkiej roli w drużynie, ponieważ ich styl gry nie pasował do nowego systemu obronnego 3-4. Sukces defensywy był bardzo zaskakujący i cieszy dobra postawa takich graczy jak J.J. Watt, Brooks Reed czy Connor Barwin, którzy są przyszłością Texans. W obronie trzeba znaleźć nowego środkowego linebackera w miejsce Ryansa oraz lepszego defensive tackle niż Shaun Cody i Earl Mitchell.

W ofensywie udało się przedłużyć kontrakty Ariana Fostera oraz centra Chrisa Myersa. Zabrakło jednak pieniędzy na nowe kontrakty Erica Winstona i Mike'a Brisiela, ofensywnych liniowych. Ich następcy muszą być znalezieni w Drafcie. Ponadto przydałby się młody skrzydłowy, który grałby jako opcja nr 3 obok Andre Johnsona i Kevina Waltera. W pierwszej rundzie bardzo możliwym wyborem jest właśnie któryś ze skrzydłowych Alshon Jeffery, Michael Floyd, Stephen Hill czy Kendall Wright. Mówi się też, że Texans mogą wybrać DT Jerela Worthy'ego jeśli pominą go Broncos.


27. New England Patriots

Potrzeby drużyny:
DE, LB, S, CB

New England Patriots w offseason skupili się na ofensywie, mimo, że ta formacja należy do najlepszych w NFL. Franchise tag nałożono na Wesa Welkera, został Deiona Branch, przyszli skrzydłowi Anthony Gonzalez i Brandon Lloyd, zatrzymano centra Dana Connolly'ego. W Nowej Anglii nie udało się jedynie zatrzymać BenJarvusa Green-Ellisa, który wybrał ofertę z Cincinnati. W obronie przyszli liniowi Jonathan Fanene i Trevor Scott, został liniowy Kyle Love i doszedł safety Gregory z San Diego. To wartościowi gracze, ale nie takich transferów spodziewali się fani Patriotów. Nie udało się zatrzymać Marka Andersona, lidera klasyfikacji powstrzymań rozgrywających w drużynie w zeszłym sezonie.

Z drugiej strony, umacniając ofensywę wolnymi agentami, Patriots w Drafcie mogą skupić się wyłącznie na obrońcach. Drużyna ma tylko 6 wyborów, ale najpóźniejszy z numerem 126. Taka pozycja w Drafcie umożliwia znalezienie co najmniej trzech starterów. Patriots potrzebują pomocy szczególnie w linii defensywnej. Dobry defensive end jak np. Nick Perry z USC albo Andre Branch z Clemson raczej będą dostępni z numerem 26. w pierwszej rundzie. Obaj mogliby z powodzeniem grać w pierwszym składzie od początku sezonu. Nie są to wielcy faworyci do wyboru w pierwszej rundzie, ale kierując się potrzebą drużyna z Nowej Anglii może po nich sięgnąć. Patriots mają jeszcze wybór 31. w pierwszej rundzie i są na dobrej pozycji, by polepszyć obronę. Jeśli wezmą wcześniej liniowego, to wtedy mogą zdecydować się na cornerbacka lub linebackera. Gdyby dostępny był jeszcze CB Janoris Jenkins lub CB Alfonzo Dennard, to Patriots będą bardzo szczęśliwi. W drugiej rundzie Pats także mają dwa wybory i tam powinni wybrać najlepszych dostępnych obrońców.


28. Green Bay Packers

Potrzeby drużyny:
LB, DE, RB, S, CB, QB

Największą bolączką Packers w zeszłym roku była obrona. Z jednej strony bardzo często wymuszali starty i przechwytywali podania przeciwników, a drugiej brakowało odpowiedniej ilości zatrzymań i presji na rozgrywających. Większość pozycji w tej formacji wymaga wzmocnienia i / lub odmłodzenia. Sam Clay Matthews nie zapewni powstrzymań rozgrywających. Potrzebny jest nowy linebacker albo defensive end, który umiejętnie będzie zapewniał dobrą grę. Trzeba także poprawić secondary. Cornerbacka Charles Woodson nie będzie grał wiecznie, a w tym offseason odszedł jeszcze Pat Lee. Na pozycji safety duże problemy zdrowotne ma Nick Collins i być może nie wróci już w ogóle do gry.



W ofensywie Packers spisywali się bardzo dobrze i tu potrzebne są jedynie kosmetyczne zmiany. Przydałby się nowy rezerwowy rozgrywający, po tym jak Matt Flynn wyruszył do Seattle. Być może Packers wysoko wybiorą biegacza. Ryan Grant raczej nie przedłuży umowy z drużyną ze stanu Wisconsin, a poza nim w składzie są James Starks i John Kuhn, który częściej jest jednak fullbackiem lub biega z piłką w sytuacjach, gdzie do zdobycia jest potrzebnych kilka jardów. Packers mają aż 12 wyborów, a GM Ted Thompson słynie z wybierania dobrych zawodników w późniejszych rundach. W pierwszej pewnie do Green Bay powędruje DE lub LB, a później tradycyjnie Thompson postara się o najlepszych dostępnych graczy, niekoniecznie tych najbardziej potrzebnych.


29. Baltimore Ravens

Potrzeby drużyny:
WR, S, DE, OL, LB

Baltimore Ravens to drużyna, która najpierw myśli o dobrej obronie, a później o ataku. W zeszłym roku formacja defensywna była trzecia w NFL, ale jej największe gwiazdy się starzeją i trzeba szukać ich następców. Na pozycji safety zabraknie Toma Zbikowskiego, a Ed Reed skończył niedawno 33 lata. Odeszli także liniowi McKinney i Redding, a także linebacker Jarret Johnson. Do składu wskoczą pewnie Paul Kruger i Sergio Kindle, ale Ravens tak czy inaczej powinni dodać kogoś w Drafcie. Należy także pomyśleć o następcy Ray'a Lewisa. Udało się zatrzymać Jameela McClaina, ale to za mało.

W ofensywie Ravens powinni stworzyć komfortowe warunki dla Joe Flacco. Ofensywa górą drużyny ze stanu Maryland była dopiero 19. w lidze, a to za niska pozycja jak na pretendentów do Super Bowl. Lee Evans i jego dziurawe ręce już nie są częścią drużyny i Ravens powinni pomyśleć o nowym skrzydłowym. W linii ofensywnej Kruków nie zobaczymy już Bena Grubbsa i tę dziurę także należałoby załatać w Drafcie. W pierwszej rundzie Ravens pewnie sięgną po obrońcę i wg mnie będzie to albo safety Harrison Smith z Notre Dame, albo defensive end Shea McClellin z Boise State. W rundach 2-4 do Baltimore należy sprowadzić ofensywnego liniowego, skrzydłowego i w zależności od wyboru w pierwszej rundzie safety albo linebackera.


30. San Francisco 49ers

Potrzeby drużyny:
CB, WR, OL, DE

Jedna z niespodzianek poprzedniego sezonu, 49ers, postarali się podczas tego offseason o to, by teraz przerodzić się w faworytów NFC. Nad Zatokę sprowadzono skrzydłowych Randy'ego Mossa i Mario Manninghama oraz biegacza Brandona Jacobsa. Mówiło się, że do San Francisco przyjdzie jeszcze Peyton Manning, ale ten wybrał jednak ofertę z Denver. W ofensywie największą stratą jest odejście guardów Adama Snydera i Chilo Rachala.

W obronie udało się zatrzymać CB Carlosa Rogersa, ale 49ers powinni znaleźć w Drafcie jeszcze kogoś na tę pozycję. Poza Rogersem w drużynie są jeszcze Tarell Brown i Tramaine Brock. To może być za mało, by podbić NFC pełną świetnych skrzydłowych. Do linii defensywnej należałoby dodać jeszcze kilku graczy, którzy byliby dobrymi zmiennikami oraz robiliby różnicę swoimi umiejętnościami lub warunkami fizycznymi. Jeśli trener Harbaugh stwierdzi, że Moss i Manningham to wystarczająca poprawa na pozycji skrzydłowych, to 49ers w pierwszej rundzie sięgną po ofensywnego liniowego lub po obrońcę. DE Andre Branch z Clemson może okazać się dobrym wyborem, a wśród linowych godni uwagi są center Peter Konz i guard Zeitler. Jeśli tak by się stało, to w rundach 2-3 Niners wybiorą skrzydłowego. Możliwe, że dostępny będzie np. Mohammed Sanu z Rutgers lub Tommy Streeter z Miami.



31. New England Patriots

Patrz numer 27


32. New York Giants

Potrzeby drużyny:
DT, WR, CB, TE, LB

Aktualni mistrzowie będą musieli mocno się napracować, by utrzymać swoją silną pozycję w NFC. 49ers będą lepsi niż przed rokiem, a żądni rewanżu są Packers i Falcons. Ponadto na faworytów wyrastają Chicago Bears. Giants mają trudne zadanie, bo z drużyny odszedł skrzydłowy Mario Manningham, bohater Super Bowl, biegacz Brandon Jacobs, a defensive end Dave Tollefson wciąż nie zdecydował, czy wróci do Nowego Jorku. Do Jaguars odszedł cornerback Aaron Ross. W ofensywie poprawiono pozycję tight enda, bo odszedł Martellus Bennett, ale wydaje się, że Giants poszukają jeszcze kogoś w Drafcie. Potrzebni są także skrzydłowi.

W obronie nie udało się zatrzymać wspomnianego Rossa, ale po nim kibice Giants raczej nie będą płakać. Większą startą jest na pewno odejście DT Rocky'ego Bernarda. Drużynie potrzebny jest jeszcze bardzo dobry środkowy linebacker. Jeśli ani Hightower, ani Kuechly nie będą już dostępni w pierwszej rundzie, to Giants mogą zaczekać do rundy drugiej i tam wybrać Mychala Kendricksa. W pierwszej rundzie Giants mają kilka możliwości, jak np. DT Devon Still, TE Coby Fleener, CB Josh Robinson lub któryś z wielu niezłych skrzydłowych. Niewykluczone, że Giants poszukają wymian z drużynami, które mają mniej wyborów, gdyż sami mają osiem, a potrzebują raczej konkretnych wzmocnień niż dodawania młodych zawodników.



Drużyny bez wyboru w pierwszej rundzie:

New Orleans Saints

Potrzeby drużyny:
CB, WR

Ten offseason jest bardzo trudny dla New Orleans Saints. W wyniku afery z opłacaniem brutalnej gry, nie tylko będą musieli radzić sobie bez trenera Paytona, ale także stracili wybór z drugiej rundy. W offseason odeszli skrzydłowy Robert Meachem, guard Carl Nicks oraz cornerbacka Tracy Porter. Tego drugiego udało się zastąpić Benem Grubbsem, ale w miejsce pozostałych nie sprowadzono wartościowych następców.


W Drafcie Saints nie mają tak wielu potrzeb, bo sprowadzili takich wolnych agentów jak wspomniany Grubbs, linebackerzy David Hawthorne i Curtis Lofton, defensive tackle Brodrick Bunkley, a kontrakt przedłużył skrzydłowy Marques Colston. W związku z tymi ruchami, najważniejsze dla Saints będzie wybranie nowego cornerbacka i skrzydłowego. Pierwszy wybór drużyny z Nowego Orleanu to numer 89. Tacy skrzydłowi jak Tommy Streeter, Nick Toon i Jarius Wright czy cornerback Leonard Johnson mogliby z miejsca pomóc Saints.



Atlanta Falcons

Potrzeby drużyny:
LB, TE, OL, WR, RB

Falcons "wspięli się" w zeszłorocznym Drafcie aż do numeru 6, by tam wybrać skrzydłowego Julio Jonesa. Oddali za to tegoroczny wybór z pierwszej rundy i przez to w tym roku pierwszy raz będą wybierać z numerem 55. Uniemożliwia to poprawienie wielu pozycji, dlatego Falcons skupili się na zatrzymaniu w drużynie swoich starterów. Cornerback Brent Grimes, safety DeCoud, defensive end Biermann, defensive end John Abraham i center Todd McClure zostają w Atlancie. Nie udało się zatrzymać LB Curtisa Loftona, który przeszedł do rywali z dywizji - Saints. Udało się sprowadzić w jego miejsce Lofę Tatupu.

Z numerem 55 Falcons mogą sięgnąć po ofensywnego liniowego. LT Baker po sezonie 2012 będzie wolnym agentem, a Todd McClure jest u schyłku kariery. Guard Kelechi Osemele powinien być dostępny i byłaby to dobra decyzja Falcons. Drużyna powinna w dalszych rundach szukać szczególnie linebackera oraz zmienników na pozycje tight enda i biegacza. Ponadto odszedł skrzydłowy Eric Weems i trzeba pomyśleć o znalezieniu dobrej opcji nr 3 dla Matta Ryana.


Oakland Raiders

Potrzeby drużyny:
LB, WR, TE

Nowy GM Reggie McKenzie przeprowadził prawdziwą rewolucję w drużynie z Kalifornii. Pozbyto się m.in. DE Kameriona Wimbley'a, TE Kevina Bossa, CB Stanforda Routta, biegacza Michaela Busha i safety Hirama Eugene'a. Pozyskano za to duet cornerbacków Pat Lee i Ronald Bartell odpowiednio z Packers i Rams, przyszedł także linebacker Phillip Wheeler z Indianapolis oraz wzmocniono linię ofensywną Mike'iem Brisielem z Houston. Potrzeba jeszcze lepszych skrzydłowych i tight enda.

Brak wyboru aż do trzeciej rundy to efekt wymiany za Carsona Palmera. Raiders na swój wybór muszą czekać aż do numeru 95. Tam dostępny może być TE Orson Charles lub WR Tommy Streeter. Wybór któregoś z nich dawałby wzmocnienie ofensywy. W późniejszych rundach drużyna Sebastiana Janikowskiego może poszukać dobrych linebackerów jak np. Keenan Robinson z Texasu. O duże wzmocnienia będzie ciężko, bo Raiders mają tylko sześć wyborów.




Zdjęcia:
1) Linebacker Alabamy, Courtney Upshaw, to cel wielu drużyn pod koniec pierwszej rundy Draftu
2) Left tackle Mike Adams (nr 75) z Ohio State to jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w Drafcie
3) Co roku niespodziewany defensywny liniowy wskakuje do pierwszej rundy naboru, w tym Drafcie może być to DE Andre Branch z uniwersytetu Clemson
4) Skrzydłowy Miami, Tommy Streeter (nr 8), to wartościowy zawodnik, który może zostać wybrany rundach 2-4


źródło: blogs.sun-sentinel.com / thexlog.com / atlanticcoastconvos.wordpress.com / blog.allcanes.com

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings'