UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: Polski scrimmage: Dolnośląski finał
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_articles'
  Polski scrimmage: Dolnośląski finał
Dolnośląski finał

Wybór miejsca rozegrania szóstej edycji finału PLFA wywołał trochę kontrowersji.
Daleko, mały stadion, znowu Dolny Śląsk.

Znowu, bo okolice Wrocławia finał najbardziej sprzyjają rozwojowi futbolu, a szczególnie walki o pełny profesjonalizm. Nigdzie indziej marketing futbolowy (lepszy – umowa Crew z WKK i Wrocławska Triada z Devils lub gorszy – ewentualny zwrot biletów The Crew) nie rozwija się dość prężnie. Wybór padł na Bielawę z jednego prostego powodu: brakowało innych chętnych na sfinansowanie w całości meczu transmitowanego przez TV. - Głównym podmiotem finansującym finał będzie miasto Bielawa. Innym kandydatem do organizacji tego przedsięwzięcia byli Warsaw Eagles. Jednak szybko się wycofali z tego pomysłu, gdyż celują w przyszłoroczny finał. – Mówi prezes PLFA, Jędrzej Stęszewski.

Ewentualny finał 2012 w Warszawie, będzie drugim w przeciągu czterech lat najważniejszym meczem sezonu rozegranym w stolicy. Poza Warszawą w tej materii króluje Dolny Śląsk.

16 lipca, zaledwie 30-tysięczna Bielawa, pragnie udowodnić swoje futbolowe aspiracje i pokazać, że jest znana z czegoś więcej, niż Reynevan z Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego. Jak można wyczytać na stronie oficjalnej urzędu miasta Bielawa, decydujące starcie PLFA I: zostanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Na razie Sowom w Bielawie nic nie zagraża. Owls dzierżawią od piłkarskiego klubu Bielawianka stadion (do 2 tys. widzów pojemności), nie dając ani złotówki na modernizację, którą z w całości ze swojej kieszeni finansują piłkarze. To zdecydowanie dobry interes, choć może wkrótce to się zmienić. Bielawianka zajmuje pierwsze miejsce w tabeli IV ligi i bez wątpienia awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej. Wybiegając w przyszłość: ewentualna druga liga piłkarska w Bielawie może zniwelować zainteresowanie futbolem, w szczególności finanse pochodzące od władz miasta. Sowy Przemysława Klingera kują żelazo póki gorące.

Posunięcie Bielawy na pewno otwiera drzwi przed miastami w innych częściach kraju. Szczególnie godne uwagi jest rozpatrzenie kandydatury Gdyni wykorzystującej potencjał Narodowego Stadionu Rugby, na którym Seahawks Gdynia rozegrają swoje domowe mecze. Jest tylko jedno ale… W Gdyni nie ma Lowella Hussey’a, człowieka o tak samo wielkim doświadczeniu marketingowym, co jego miłości do futbolu. To Amerykanin zorganizował poprzedni finał, on zainwestował w wypożyczenie telebimu na rok 2009. I bezsprzecznie to Hussey odgrywa wielką rolę w popularyzacji futbolu w Bielawie, Wrocławiu i całej Polsce.

Równie wiele może zdziałać Jacek Tarczyński – główny sponsor aktualnych mistrzów kraju. Potentata przemysłu wędliniarskiego w Polsce stać na podróż do Arlington i aktywne uczestnictwo na Cowboys Stadium podczas Super Bowl, więc na pewno jego futbolowe wsparcie może się jeszcze zwiększyć. To głównie dzięki niemu, Devils wypijali szampana w sobotni wieczór 24 lipca. Znów województwo dolnośląskie.

Co z tą datą?

Już w 2009 roku proponowałem przeniesienie meczu finałowego na miesiąc lipiec. Astronomiczne lato w teorii, pozwala delektować się upalną pogodą, a co za tym idzie lepszym, rodzinnym widowiskiem sportowym. Rok temu podczas finału padało tak mocno, jak wcześniej oba wrocławskie zespoły lały inne kluby PLFA I. W tym roku padło znów na lipiec. Dokładniej połowę tego miesiąca.

Jest tylko jeden problem: w ten sam weekend zostanie rozegrany finał Mistrzostw Świata w futbolu Amerykańskim Austria 2011. - Całemu środowisku futbolowemu zależy by sezon był krótki a finał był rozegrany w "porze ciepłej", a dodatkowo w takim terminie, w którym nie ma innych dużych wydarzeń sportowych. Data naszego finału niekoniecznie musi pokryć się z finałem Mistrzostw Świata. Głównie od wymogów telewizji zależy czy nasz finał zostanie rozegrany w sobotę czy niedzielę - ten drugi termin, stąd niekoniecznie finały muszą się "pokryć".
– Twierdzi Stęszewski. Teraz nasuwa się pytanie: Czy polskie futbolowe święto nie może odbyć się tak samo jak rok temu: 24 lipca?

Prawdopodobnie wielu z nas nie stać na wycieczkę do Wiednia, lecz niektórzy w miarę możliwości wybiorą Ernst-Happel Stadium. Z drugiej strony ilość polskich widzów podróżujących do Austrii na pewno znacznie nie wpłynie na frekwencję w Bielawie.

O Mistrzostwach Świata można mówić także w kwestii marketingu i wykorzystać ten fakt w promocji Polish Bowl.

Dwie minuty to naprawdę nie jest dużo. Właśnie tyle potrzebujecie na napisanie komentarza bądź wiadomości e-mail. Wymiana informacji, komentarzy (choćby niepochlebnych) zaowocuje w przyszłości lepszymi tekstami. Nie ograniczajcie się do jednego forum i prostego facebooka. Jeszcze niedawno w ankietach przeprowadzonych na stronie pisaliście o zbyt małej ilości informacji dotyczącej rodzimej ligi. Gracie dla fanów, my piszemy dla czytelników. Dajcie wyraz swoim emocjom i myślom pisząc na adres: piotr.bera@nfl24.pl


Na zdjęciach:
1. Aki Jones i zastępca burmistrza Bielawy - Mariusz Pach po podpisaniu umowy.
2. Stadion drużyny rugby Arka Gdynia, na którym swoje mecze rozegra Seahawks Gdynia.


Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'