UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: Lata 1921 - 1930
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_articles'
  Lata 1921 - 1930
Rok 1921

Na spotkaniu wszystkich członków ligi w Akron ustalono, że mistrzostwo za rok 1920
należy się zespołowi Akron Pros. Główna siedziba została przeniesiona do Columbus. Prezydent Joe Carr utworzył projekt konstytucji ligi, dał zespołom prawa terytorialne, wprowadził restrykcję dotyczące zmian klubów przez graczy, rozwinął kryteria członkowskie dotyczące drużyn oraz wprowadził tabelę rozgrywek wyłaniającą mistrza kraju.

Stowarzyszenie członków składa się z 22 drużyn, w tym Green Bay Packers.

Thorpe przeniósł się z Canton do Cleveland Indians, gdzie rozegrał tylko parę spotkań ze
względu na szybko odniesioną kontuzję.

A.E. Staley przekazał Decatur Staleys grającemu trenerowi Georgeowi Halasowi, który
przeniósł drużynę do Cubs Park w Chicago. Staley dodatkowo zapłacił Halasowi 5 tys. $ za
utrzymanie nazwy Staleys jeszcze przez następny rok.

Grający trener Fritz Pollard zostaje pierwszym czarnoskórym trenerem.

Mistrzostwo zdobywają Staleys z rekordem 9-1-1, podczas gdy główny konkurent w walce o najważniejsze trofeum futbolowe, Buffalo mogło się poszczycić rekordem tylko
9-1-2. Prezydent Carr przyznaje pierwsze mistrzostwo.

Rok 1922

The American Professional Football Association (APFA) zmienia nazwę na National Footballl League (NFL), a Chicago Staleys na Bears.

NFL liczy 18 zespołów, w tym drużynę złożoną tylko i wyłącznie z Indian (Oorang Indians
of Marion). W Oorang Indians występowały takie gwiazdy jak: Thorpe, Joe Guyon, i Pete
Calac. Sponsorem drużyny była firma Oorang produkująca psie budy.

Grający trener Guy Chamberlin razem z tackles Link Lymanem i Wilburem (Pete) Henrym
prowadzącym Canton doprowadzają do rekordu ligowego 10-0-2.


Rok 1923

Pierwszy raz w historii wszyscy franchise są częścią drużyn przynależnych do NFL. Thorpe gra swój drugi i zarazem ostatni sezon w zespole Oorang Indians. W meczu przeciwko Bears Thorpe
stracił piłkę po fumble na rzecz Halasa, który przebiegł z piłką 98 jardów zdobywając touchdown (rekord do 1972 r.).

Canton drugi raz z rzędu zakończyli sezon bez porażki i wygrali ligę.

Rok 1924

Liga posiada 18 zespołów, wliczając nowo powstałe w: Kansas City, Kenosha i
Frankford sekcje Filadelfii. Odnoszący sukcesy na boisku zdobywca tytułu Canton
zaczyna mieć problemy finansowe. Zespół Canton zostaje przejęty przez właściciela
Cleveland razem z najlepszymi graczami. Cleveland zmienia nazwę na Bulldogs i zwycięża
rozgrywki z bilansem 7-1-1.

Rok 1925


Pięć nowych drużyn trafia do NFL- New York Giants, Detroit Panthers z Jimmym Conzelmanem jako właścicielem, trenerem oraz tailbackiem; Providence Steam Roller; nowy zespół Canton Bulldogs; oraz Pottsville Maroons - prawdopodobnie najbardziej niezależna drużyna futbolowa.
NFL wprowadza pierwszy w historii limit zawodników – do 16.


Krótko po zakończeniu sezonu na uniwersytecie w Illinois All-America halfback Harold (Red) Grange podpisuje umowę z Chicago Bears.

W Święto Dziękczynienia zostaje pobity rekord frekwencji. 36 tysięcy osób ogląda spotkanie pomiędzy Bears, a Chicago Cardinals. Na początku grudnia Bears udali się w barnstorming tour grając w ciągu ośmiu dni aż 12 spotkań. Mecz z Giants oglądało aż 73 tys. ludzi. Później Bears przenieśli się na Zachód i Południe, gdzie rozegrali 9 meczy. Największą popularnością cieszyła się rywalizacja z Los Angeles Tigers, na którą przyszło 75 tys. fanów.

Pottsville i Chicago Cardinals to główni pretendenci do zdobycia tytułu. Pottsville zwyciężyło w spotkaniu pod koniec sezonu 21-7. Pottsville miało rozegrać spotkanie z drużyną Notre Dame na Shibe Park w Filadelfii. Frankford złożyło protest nie tylko z powodu tego, że gra miała się rozegrać we Franford w obszarze chronionym, ale z powodu rozgrywania spotkania w tym samym dniu co Yellow Jackets. Carr wydał trzy różne zakazy gry dla Pottsville, lecz mimo tego zagrali – 12 grudnia. W tym dniu Carr ukarał ich grzywną i zawiesił wszystkie ich prawa i przywileje (włączając w to prawo do gry o mistrzostwo NFL).
Cardinals zakończyli sezon z najlepszym bilansem zdobywając jednocześnie mistrzostwo ligi.

Rok 1926

Menadżer Grangea, C.C. Pyle powiedział Bears, iż ich klient nie będzie dla nich grać jeśli nie dostanie odpowiednio wysokiej pensji oraz 1/3 praw własności do zespołu. Bears odmówili. Pyle wydzierżawia Yankee Stadium w Nowym Jorku, a następnie wrócił do NFL franchise. Po tym, jak został odrzucony zapoczątkował pierwszą Amerykańską Ligę Futbolu (AFL). Trwała ona jeden sezon, występował w niej zespół New York Yankees i 8 innych drużyn. Mistrzem AFL została Filadelfia Quakers, która w Grudniu zagrała z New York Giants, siódmym zespołem NFL. Giants wygrali 31-0.


Halas wprowadził zasadę, która zakazywała klubom zatrudniania graczy, którzy nie zdali roku w college'u.

NFL wzrosło do 22 drużyn, łącznie z Duluth Eskimos, którzy zatrudnili fullbacka Ernie Neversa, podnosząc tym samym atrakcyjność ligi, a także atrakcyjność rywalizacji z ich rywalami- Grange. 15-osobowa drużyna Eskimos, zwana Żelaznymi Mężczyznami z Północy, rozegrała 29 ligowych spotkań, w tym 28 na wyjeździe.

Frankford wyprzedzili Bears w drodze po tytuł pomimo nabycia z Cardinals Johna (Paddy) Driscolla. Czwartego grudnia Yellow Jackets pokonali Bears zdobywając przyłożenie w ostatnich dwóch minutach. Po tym zwycięstwie Jackets przeskoczyli w tabeli Bears.


Rok 1927


Na spotkaniu w Cleveland prezydent Carr zadecydował zabezpieczyć przyszłość ligi poprzez eliminację najbardziej niepewnych finansowo drużyn. Po zmianach NFL liczyła zaledwie 12 drużyn, z czego najwięcej znajdowało się na środkowym-zachodzie. Jednym z nowych zespołów byli New York Yankees Grangera, który z powodu kontuzji kolana nie zdołał wspomóc kolegów z drużyny. Ostatecznie Yankees zakończyli sezon w środku stawki. Mistrzostwo powędrowało do rywali zza miedzy, NY Giants.

Rok 1928

Grange i Nevers przeszli na emeryturę, a zespół Duluth został rozwiązany. Tym samym w NFL występowało tylko 10 teamów. The Providence Steam Roller Jimmy’ego Conzelmana i Pearce’a Johnsona zdobywają mistrzostwo grając na 10-tysięcznym welodromie zbudowanym z myślą o wyścigach kolarskich.

Rok 1929

Chris O'Brien sprzedaje Chicago Cardinals Davidowi Jonesowi.
28 lipca NFL postanawia wprowadzić czwartego sędziego. Grange i Nevers powracają do NFL. Nevers zdobywa 6 rushing touchdowns i 4 extra points w meczu przeciwko Cardinals wygranym przez Bears 40-6.

Providence stają się pierwszą drużyną w NFL, która rozegrała mecz przy sztucznym świetle. Spotkanie to odbyło się trzeciego listopada, a przeciwnikiem był zespół Cardinals.

Do Packers przychodzą back Blood (McNally), tackle Cal Hubbard oraz guard Mike Michalske. Packers od razu zdobywają swoje pierwsze mistrzostwo wymykając się Giants, którzy pozyskali quarterbacka Benny’iego Friedmana.

Rok 1930


Dayton, ostatni z sezonów NFL, został nabyty przez Williama B. Dwyera i Johna C. Deplera. Został przeniesiony do Brooklynu ze zmienioną nazwą na Dodgers. Portsmouth, Ohio Spartans weszli do ligi. Packersi deptali po piętach Giants, którzy zmierzali po tytuł. Największym zaskoczeniem był jednak zespół Bears.
Trenerem Bears zostaje Ralph Jones, który udoskonalił T-formation wprowadzając ruch do gry wide endów i halfbacków. Jones również wprowadził rookie All-America fullback-tackle Bronko Nagurski.

Giants pokonali drużynę Notre Dame, trenowaną przez Knute Rockne 22-0. Mecz odbył się 14 grudnia na stadionie Polo Grounds. Obejrzało go 55 000 widzów. Wpływy z meczu przeznaczone zostały na Fundusz Bezrobotnych, aby pomóc ofiarom Wielkiej Depresji (Great Depression). To posunięcie i dodatkowo łatwe zwycięstwo dały NFL wiarygodność dla prasy i opinii publicznej

Źródło: NFL.com

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'