UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.18' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: The Longshots (2008) / Longshots
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.18' for table 'nfl24_articles'
  The Longshots (2008) / Longshots
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Jest to opowieść o Jasmine Plummer, która w wieku jedenastu lat została pierwszą kobietą występującą w futbolowych rozgrywkach juniorów Pop Warner w ich 56-letniej historii. Pod opieką trenera, zarazem wuja, zostaje pierwszą rozgrywającą i wraz z drużyną Harvey Colts awansują do finałowych rozgrywek.

The Longshots (2008) / Longshots
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, Sportowy
Reżyseria: Fred Durst
Scenariusz: Doug Atchison, Nick Santora
Zdjęcia: Conrad W. Hall
Muzyka: John Swihart
Czas trwania: 94 minuty
Premiera: 22 sierpnia 2008 (Świat)

Obsada:
Ice Cube jako Curtis Plummer
Keke Palmer jako Jasmine
Tasha Smith jako Claire Plummer
Jill Jones jako Ronnie Macer
Dash Mihok jako Cyrus
Matt Craven jako Trener Fisher
Glenn Plummer jako Winston
Garrett Morris jako Wielebny Pratt
Miles Chandler jako Damon Fisher

Moim zdaniem:

Praktycznie co roku w Hollywood pojawia się kilka filmów powiązanych tematycznie z futbolem. W rok 2008 było podobnie. Tym razem na ekrany kin trafił film pod tytułem: The Longshots.

Film ten inspirowany jest prawdziwą historią Jasmine Plummer, która wieku 11 lat została pierwszą kobietą grającą w drużynie futbolowej biorącej udział w juniorskich rozgrywkach Popa Warnera. W roku 2003 drużyna Harvey Colts z Illinois, z Plummer w roli rozgrywającej, dotarła do meczu o Mistrzostwo Kraju rozgrywanego w Miami na Florydzie.

Keke Palmer, odtwórczyni głównej roli, świetni wpasowała się w postać rozgrywającej Curtis Plummer. Jest ona zawziętą i wrażliwą, młodą aktorką, która potrafi być kapryśna i ponura w jednej scenie tylko po to, by w drugiej być pełną energii i ognistą rozgrywającą. Dobra chemia łączy Palmer z Ice Cube`m, niesfornym wujkiem, który to odkrywa talent swojej bratanicy i uczy ją podań typu buttonhooks, end routes i Hail Mary.

Longshots jest obiecującym debiutanckim, długometrażowym filmem byłego wokalisty zespołu Limp Bizkit - Freda Dursta. Jego łagodny, rustykalny film to nic innego jak jego agresywna muzyka, cel prawdopodobniej zamierzony. Durst sprawia, że większość jego filmowych postaci unika stereotypów, które zazwyczaj przytłamszają te dobre intencje reżysera.

Film pokazuje również, jak nieobecność jednego z członka rodziców (w tym przypadku ojca) może wpłynąć na życie dziecka, które zamyka się na świat i otaczających go ludzi, żyjąc tylko wspomnieniami. Główna część filmu sprowadza się do ostatniego meczu i wpływu Jasmine Plummer nie tylko na swoją drużynę ale całe miasto (widać jak leniwi obywatele "odświeżają" swoje miasto i rozmawiają na temat ostatniego meczu).

Longshots to napewno film warty uwagi i poświęconego mu czasu. Pomimo tego, że produkcją zajął się Walt Disney (co szczerze mówiąc na samym początku filmu trochę mnie zaniepokoiło) to z całą pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Gorąco polecam !!

Ocena: 9/10

Źródło: własne / FilmWeb.pl

Zapraszam do komentowani i oceniani tej oraz innych recenzji.

Napisz do autor: dariuszankiewicz@nfl24.pl

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.18' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.18' for table 'nfl24_settings'