UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.170' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: Varsity Blues (1999) / Luz Blues
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.170' for table 'nfl24_articles'
   Varsity Blues (1999) / Luz Blues
W małym teksańskim miasteczku życie toczy się wokół spraw lokalnej drużyny footballu amerykańskiego. Ogromne nadzieje mieszkańców pokładane są w 17-letnich chłopcach, członkach zespołu sportowego w związku ze zbliżającymi się finałami rozgrywek sezonu. Film śledzi losy, zabawne i bolesne zarazem, pięciu młodych sportowców, ich porażki i zwycięstwa, zmagania z wygórowanymi wymaganiami trenera, zdecydowanie i determinację w dążeniu do osiągnięcia wymarzonego celu.

Varsity Blues (1999) / Luz Blues
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, Komedia, Sportowy
Reżyseria: Brian Robbins
Scenariusz: W. Peter Iliff
Zdjęcia: Chuck Cohen
Muzyka: Mark Isham
Czas trwania: 144 minuty
Premiera: 9 lipca 1999 (Polska) / 15 stycznia 1999 (Świat)

Obsada:
James Van Der Beek jako Jonathan Moxon
Jon Voight jako Trener Bud Kilmer
Paul Walker jako Lance Harbor
Ron Lester jako Billy Bob
Scott Caan jako Tweeder
Ali Larter jako Darcy
Amy Smart jako Jules Harbor
Eliel Swinton jako Wendell
Richard Lineback
Tiffany C. Love

Moim zdaniem:

Film opowiada historię Jonathana "Moxa" Moxona, drugiego rozgrywającego drużyny West Canaan Coyotes i jego kolegów z drużyny, którzy w pewnym momencie sezonu postanawiają z przeciwstawić się bezkompromisowemu trenerowi. Trenerem drużyny Kojotów od 35 lat jest Bud Kilmer, którego celem jest zdobycie, po raz 23 tytułu footballowego mistrza okręgu.

W małym teksańskim miasteczku bezkompromisowy i wszechmocny Kilmer, który od swoich zawodników wymaga bezwzględnego posłuszeństwa, a którego motto mogłoby brzmieć "Zwycięstwo za wszelką cenę", cieszy się ogromnym szacunkiem. Jednak sytuacja ta ulega zmianie gdy pierwszy rozgrywający Kojotów - Lance Harbor, doznaje poważnej kontuzji wykluczającej go z reszty sezonu. Drużynę obejmuje Mox, którego swobodne podejście do spraw związanych z footballem natychmiast rodzi konflikt z trenerem, który konsekwentnie dąży do postawionego sobie przed sezonem celu.

Film ten pokazuje jaki wpływ na nasze życie mają obsesje związane ze sportem i jak młodzi zawodnicy odczuwają ogromną presję ze strony swoich rodziców, nauczycieli, kolegów i trenerów. Jest to komedia, w której wszystko rozgrywa się wokół futbolu, ale mówi się też o uczuciach, zaangażowaniu, zapale młodych ludzi i bezkompromisowym podejściu dorosłych.

Według mnie cała obsada została skompletowana perfekcyjnie, a aktorzy doskonale pasują do swoich ról.

Osobiście poleciłbym ten film każdemu, bo wierzę, że każdy w nim znajdzie coś dla siebie. Natomiast jeśli jesteś miłośnikiem futbolu amerykańskiego i szukasz filmu, którego fabuła kręci się wokół ulubionego sportu ameryki, to koniecznie musisz go zobaczyć.

Gorąco Polecam!

Ocena: 9/10

Źródło: własne / FilmWeb.pl

Zapraszam do komentowani i oceniani tej i innych recenzji.

Napisz do autor: dariuszankiewicz@nfl24.pl

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.170' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.170' for table 'nfl24_settings'