UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Artykuły: Historia NFL cz.2
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_articles'
  Historia NFL cz.2
Rok 1912
Ilość punktów za przyłożenie została zwiększona z pięciu do sześciu. Jack Cusack przywrócił profesjonalny zespół do Canton

Rok 1913
Jim Thorpe (na zdjęciu obok), zdobywca dwóch złotych medali na olimpiadzie w Sztokholmie w 1912 roku, grał dla zespołu Pine Village Pros w Indianie.

Rok 1915
Cusack podpisał kontrakt z Thorpem na grę w Canton, opiewający na sumę 250 dolarów za jeden mecz.

Rok 1916
Canton, w którym występowali Thorpe i Pete Calac, zakończyło sezon z wynikiem 9-0-1. Zespół zwyciężył w Ohio League i został mianowany mistrzem futbolu profesjonalnego.

Rok 1917
Pomimo dezorganizacji zespołu przez Massilona, Canton ponownie sięgnęło po mistrzostwo Ligi Ohio

Rok 1919
Canton zostaje mistrzem, mimo iż zespół został przekazany Ralphowi Hay'achowi przez Jacka Cusacka. Do zespołu Thorpe'a i Calaca dołączył Joe Guyon. Earl Lambeau i George Calhoun założyli zespół Green Bay Packers. Pracownicy Lambeau'iego w firmie Indian Packing dostarczali 500 dolarów na sprzęt i pozwolili drużynie używać do treningów, firmowego boiska. Packers zakończyli sezon z wynikiem 10-1

Rok 1920
Profesjonalny futbol znajdował się w kryzysie, które spowodowane było trzema głównymi czynnikami:
- dramatycznym wzrostem płac
- zawodnicy ciągle zmieniali drużyny, wybierając najwyższe oferty
- w drużynach występowali zawodnicy, ciągle zapisani do drużyn szkolnych.
Liga, w której wszyscy członkowie przestrzegaliby takich samych zasad była rozwiązaniem problemów. Spotkanie organizacyjne, które odbyło się z udziałem przedstawicieli Akron Pros, Canton Bulldogs, Cleveland Indians i Dayton Triangles miało miejsca 20 sierpnia w Canton, Ohio. Doprowadziło ono do powstania American Professional Football Conference.
Drugie spotkanie organizacyjne odbyło się 17 września ponownie w Canton. Do poprzednich drużyn dołączyły zespoły Hammond Pros, Muncie Flyers, Rochester Jeffersons, Rock Island Independents, Decatur Staleys oraz Racine Cardinals. Nazwa ligi została zmieniona z dotychczasowej na American Professional Football Association. Chcąc wykorzystać sławę, członkowie ligi wybrali Thorpea na prezydenta APFA. Stanley Cofall (z Cleveland) został wybrany vice-prezydentem.
Cztery pozostałe zespoły (Buffalo All-Americans, Chicago Tigers, Columbus Panhandles oraz Detroit Heralds) dołączyły do ligi już w czasie trwania sezonu. 26 września został rozegrany pierwszy mecz w którym występowała drużyna APFA. Wystąpiły w nim drużyny Independents i St. Paul Ideals. Mecz, który oglądało 800 osób, zakończył się zwycięstwem Independents, 48-0. Tydzień później, 3 października została rozegrana pierwsza gra pomiędzy dwoma zespołami z APFA. Drużyna Dayton pokonała Columbus 14-0. Pierwsze przyłożenie dla Dayton zdobył Lou Partlow. Tego samego dnia, Rock Island rozgromiło Muncie, 45-0.
Na początku grudnia, większość zespołów występujących w lidze nie miała już nadziei na mistrzostwo co przyczyniło się do zakończenia przez nie sezonów oraz ich rozwiązaniem (dotyczy to Chicago Tigers i Detroit Heralds).

Źródło: NFL.com

Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.94' for table 'nfl24_settings'