UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.95' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim Mamy już rok!
Dodane przez Masel dnia Kwiecień 19 2010 22:27:15
Mija rok od rozpoczęcia działalności naszej strony


Treść rozszerzona
Dokładnie rok temu, 19 kwietnia 2009 roku wystartował serwis www.nfl24.pl w całości poświęcony lidze NFL i futbolowi amerykańskiemu.

Z tej okazji prezentujemy dzisiaj dokładną historię z najważniejszymi datami z ostatniego roku działalności serwisu. Dodatkowo zobaczyć możecie dawne bannery, które gościły kiedyś na łamach naszego serwisu, jak i prototypy, które nigdy nie zostały wykorzystane na stronie:

Grudzień 2008 - Zapada decyzja o stworzeniu strony poświęconej NFL i futbolowi amerykańskiemu. Masel razem z Kamprogiem spotykają się by omówić pierwsze szczegóły projektu. Ustalamy oreintacyjny termin startu strony na początek marca. Po kilku dniach znajdujemy osobę, która odpowiedzialna będzie za grafikę - Ziem
Styczeń 2009 - Trwają prace nad stroną techniczną i layoutem. Powstają pierwsze projekty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Rozmawiamy z kilkoma osobami na temat tego jak chcieliby, żeby strona wyglądała.
Luty 2009 - Decydujemy się na zakup domeny nfl24.pl. Strona techniczna jest gotowa w 80%.
Marzec 2009 - Skórka strony jest już gotowa. Serwer pod stronę wykupujemy pod koniec marca. Start strony trochę się opóźni.
Początek kwietnia 2009 - O tym wydarzeniu dzieci będą się kiedyś uczyć w szkołach :). W internecie pojawia się strona nfl24.pl. Rozpoczyna się żmudny i mozolny proces pozycjonowania strony, który trwa właściwie do dnia dzisiejszego.
19.04 - Oficjalny start serwisu. Pierwsze newsy pojawiają się jednak dzień wcześniej - dotyczą one rekrutacji do redakcji oraz sytuacji Dominica Rhodesa.
29.04 - Do redakcji przyjęty zostaje Berik
07.06 - Rozpoczynamy współpracę ze stroną www.sportowiec.org
26.06 - Przenosiny na nowy serwer. Zmiana systemu oraz wyglądu strony. Powstają nowe działy, nowe menu, baza drużyn oraz zawodników. To był naprawdę długi i ciężki dzień ;)
30.06 - Druga otwarta rekrutacja do redakcji
01.07 - Chveti w redakcji
03.07 - Rozpoczynamy współpracę z firmą CD Projekt przy grze Blood Bowl
17.07 - Do redakcji dołącza Tyler
20.07 - Jako pierwsi w Polsce piszemy o problemach The Crew i domniemanych rasistowskich zachowaniach właściciela drużyny wobec Akiego Jonesa.
25.07 - Wywiad z Lancem Burnsem przeprowadzony przez Tylera
01.08 - Wywiad z Akim Jonesem przeprowadzony przez Tylera
13.08 - Początek preseasonu, przygotowujemy wiele relacji i zapowiedzi ze spotkań pierwszego tygodnia
06.09 - Rozpoczynamy zabawę w typowanie spotkań ligi NFL na naszym forum. Nagrodą główną w "Typerze NFL" będzie oryginalna piłka Wilsona
10.09 - Startuje kolejny sezon NFL. Prezentujemy pierwszy "niezbędnik NFL", który będzie się ukazywał regularnie co tydzień, przez całe rozgrywki.
14.09 - Do redakcji dołącza Pawelunio92
22.09 - Ropozczynamy współpracę z Bartmanem7, autorem bloga Statua Sportu
25.09 - Dugi kolejnym redaktorem NFL24.pl
03.10 - Na stronę trafia nowy banner wraz z nowym logiem NFL24, autorstwa Chvetiego
13.10 - Naszym redaktorom (Berikowi i Dugiemu) udaje się otrzymać akredytacje na mecz finałowy Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.
24.10 - Jesteśmy obecni na meczu International Series w Londynie. Relacje video oraz foto prezentujemy na stronie.
05.11 - Startują zapisy na turniej w grę "Madden 2008".
14.11 - Do naszej redakcji dociera mail od dziennikarza Gazety Wyborczej - Vadima Makarenko. Prosi nas o pomoc przy tekście dt. Michaela Crabtree
(znajdziecie go tutaj). Pomagamy mu przy jego napisaniu.
14.11 - Candy_Boy_ kolejnym redaktorem
09.12 - VirginGuard w redakcji
26.12 - Nowa osoba w redakcji: matt_crow
21.01 - Pedro i Lauri nowymi adminami
31.01 - Dylan w redakcji
08.02 - Saints zdobywają Super Bowl. Nie, wbrew pozorom nie jest to nasza zasługa, ale napisaliśmy szereg artykułów związanych z Super Bowlem :). Rekord odwiedzin jednego dnia na naszej stronie.
11.02 - Adrian Fulneczek kolejnym redaktorem nfl24.pl
11.02 - Rozpoczynamy współpracę ze stroną packers.cba.pl
14.02 - KOnar w redakcji
13.03 - Rozpoczynamy współpracę z Jackiem Urbańczykiem
13.03 - Piszemy maile w sprawie współpracy do wszystkich drużyn PLFA
05.04 - Tony dołącza do redakcji
15.04 - Rozpoczynamy współpracę z livesports.pl

Czas na trochę grafiki. Tak wyglądała nasza strona w momencie startu i przez dwa następne miesiące: Link

A tutaj prezentujemy wygląd pierwszych 2 bannerów, stworzonych przez Ziema, które miały znaleźć się na stronie. Nigdy one na nią jednak nie trafiły

Banner nr 1 Link
Banner nr 2, wraz z tłem: Link

Tak natomiast wyglądała nasza strona zaraz po zmianie systemu i całego wyglądu (w czerwcu): Link

Jeden z bannerów, który przez pewien czas gościł na naszej stronie: Link

Nowy banner z Randym Mossem, wykonany przez Chvetiego. Logo stworzone zostało również przez Chvetiego i wybrane z następujących propozycji:
Link1
Link2

Sukcesy

Ostatnim rok był dla nas pasmem wielu sukcesów. Zaczynaliśmy od zera. Dzisiaj NFL24.pl to zupełnie inna strona niż rok temu. Przede wszystkim tworzono jest przez kilkunastoosobową redakcję. Jako jedyna strona internetowa w Polsce, prezentujemy codziennie nowe newsy (łącznie mamy ich już 820). Fani futbolu znaleźć mogą u nas wszystkie programy telewizyjne związane z ich ulubionym sportem. W każdym tygodniu pojawiają się nowe analizy, artykuły, recenzje, zapowiedzi i podsumowania dotyczące lig NFL, PLFA oraz NCAA. Na stronie znajdziecie wiele tekstów poświęconych historii futbolu amerykańskiego, zasadom oraz licznym innym zagadnieniom. Wiele udało nam się osiągnąć, jednak nie spoczywamy na laurach i nadal pracujemy nad rozwojem serwisu.

Podziękowania

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju serwisu i pomogły nam w trudnych momentach. Dziękuje wszystkim adminom, tym których nicki znacie z codziennych newsów i artykułów, jak i również tym, którzy skupiają się na innych zagadnieniach działalności strony i są mniej widoczni na co dzień. W czasie ostatniego roku pomogła i wsparła nas masa osób, którym również serdecznie dziękuje. Dziękuje wszystkim naszym współpracownikom i zaprzyjaźnionym portalom. Na koniec dziękuje i Wam drodzy czytelnicy naszego serwisu. Bez Was, nie świętowalibyśmy dzisiaj roku naszej działalności.

Trochę liczb na koniec:

1 - tyle lat ma nasza strona
185 - tyle mamy zarejestrowanych użytkowników
424 - tyle komentarzy ukazało się na naszej stronie
819 - tyle newsów napisaliśmy od początku strony. Rzadko zdarzały się dni, w których na stronie nie ukazywałyby się nowe informacje
4165 - tyle napisaliśmy postów na forum

Źródło: nfl24.pl