Teraz jest 19 sty 2019, o 16:32

Mistrzostwa Polski w Fantasy Football 2016

Wszystko o fantasy football
  • Autor
  • Wiadomość

DexterLuthor

• Ulubiona drużyna: Saints/GB/Steelers
  • Ulubiony zawodnik: Brees/A-Rod/Bell

Re: Mistrzostwa Polski w Fantasy Football 2016

Post23 maja 2017, o 21:36

opowiadam się za 17tyg
ŻYCIE TO JEST PIĘKNA GRA JEDNEMU ZABIERZE DRUGIEMU DA

Cycu

Post23 maja 2017, o 22:05

Ciekaw jestem po prostu argumentow. W zeszlym roku o post season walczyly raptem bodajze 2 zespoly. Wiekszosc ligi juz miala tryb wakacyjny - byle nie wygrac, bo po co sobie psuc rozstawienie w draftcie. Zespoly szykujace sie post season tez oszczedzaly graczy - Zeke i Prescott nei zagrali w ogole. Wilson zszedl po 1 kwarcie. Lista jest naprawde dluga. A najlepsze jest to, ze Dallas, choc 1 miejsce mialo juz zaklepane, wystawilo najlepszy sklad na week 16. Czemu? Bo w USA Fantasy Football to biznes obracajacy kase w miliardach i gdyby zrobili sobie zarty z week 16, ktory jest finalowa kolejka play-offow w FF, to smrod bylby niemilosierny. A skoro week 17 juz nikogo nie obchodzi, to zespoly zrobily , co zrobily.

Takze czekam na argumentacje, bo mi nie bylo milo przegrac ligi, bo moi gracze byli oszczedzani,

DexterLuthor

Post24 maja 2017, o 14:53

Dla mnie week 17 daj okazję do pogłówkowania, w końcu mecze się odbywają i ktoś punktuje. Rok temu do mojego składu trafili m.in Rex Burkhead i DeAngelo Williams. Trzeba pamiętać, że sezon sezonowi nie równy i niewykluczone, że najbliższy week 17 może być emocjonujący a gdyby tak się stało wielu graczy, zemną na czele, było by rozczarowanych.

Oczywiście rozumiem że wszystkim się nie dogodzi a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D

Cycu

Post24 maja 2017, o 17:18

Patrzac na kilka sezonow wstecz to w week 17 wiekszosc ligi ma juz wakacje i tryb suck for picks. Mi wielka krzywda rok temu sie nie stala, bo awansowalem do wyzszej ligi z 3 miejsca, ale co gdyby awanoswal tylko zwyciezca? Czemu mialbym byc ukarany, ze moi gracze i ich zespoly poradzily sobie tak dobrze, ze moga pozwolic sobie na tygodniowe odpuszczenie i czemu niby musialbym szukac graczy z lapanki, ktorzy akurat w te ostatnia niedziele dostana szanse by sie pokazac? Szeroko pojeta spolecznosc FF w USA wie, ze to sie dzieje i dlatego koncza ligi po 16 kolejkach. Dziala to tez w druga strone, bo osoby zwiazane z footballem - poczynajac od wlasicicieli, przez trenerow i na graczach konczac, wiedza jaki biznes sie z tym wiaze.

Nie trafia do mnie argument, ze "ktos punktuje". Rownie dobrze moze dorzucmy jeszcze 4 tygodnie pre-seasonu? Ktos punktuje i bedzie ciekawie dorzucic do zespolu graczy z 3 garnituru WR/RB. A potem jakiz piekny bylby wyscig na waiver wire, by pozbyc sie tego balastu i chwytac graczy, ktorzy beda realnie grali w sezonie. Co Wy na to? 21 kolejek zamiast 17?

QQ

Post25 maja 2017, o 17:50

No po prostu ręce i wszystko inne opada!!! Bardzo Cię przepraszam, że miałem czelność wygrać z Twoją wspaniałą drużyną w zeszłym sezonie. Nie tylko ja, bo przecież byłeś trzeci. Przystępując do ligi znamy zasady i wiemy czego się spodziewać. Strategia jest częścią tej zabawy. Week 17 to także strategia i pomysł na post sezon, czy draft realnych drużyn. Umiejętność czytania pomysłów zespołów na składy każdego tygodnia, czy szersza perspektywa rozwoju jest wpisana w ten sport i naszą zabawę.
Ty sam musisz odpowiedzieć sobie, czy zgodnie z tym, czym odgrażałeś się na forum ligi czyli, że jeżeli nie zostanie zniesiony week 17 rezygnujesz z dalszej gry, czy ponieważ przez przypadek większej ilości awansujących drużyn kładziesz uszy po sobie i dzielnie walczysz o przetrwanie.
Na pewnym etapie musisz pokazać jaja i zaakceptować zasady gry, lub założyć własną ligę z własnymi zasadami.
Pozdrawiam ze szczerymi życzeniami dalszych sukcesów.

Cycu

Post25 maja 2017, o 19:51

Nie czepiam sie Ciebie osobiscie i nigdzie nie napisalem, ze miales czelnosc. To po pierwsze. Po drugie, FF jest zabawa, w ktorej szczescie jest po prostu niezbedne. O ile jednak nie mam sie jak przyczepic do kontuzji czy po prostu slabej postawy moich zawodnikow, o tyle mam prawo czuc sie pokrzywdzony, gdy moi gracze sa celowo nie wystawieni na nic nie znaczace dla ich zespolu spotkanie. I nie jest to juz los przypadku czy umiejetnosc przewidywania, tylko ewidentne karanie kogos za to, ze wybral graczy, ktorzy zagrali powyzej lub zgodnie z oczekiwaniami. Jakos caly swiat FF rozumie, ze granie 17 tygodnia jest bezsensowne. o jakiej strategii na post-season mowisz skoro w naszym trybie rozgrywki cos takiego nei istnieje? Tzn. co mam nie wybierac graczy Patriots, Steelers, Seahawks, bo powinienem przewidziec, ze w week 17 wystawia rezerwy? I to ma byc jakis elemnt strategii? Bzdura. Skoro tak kochasz te umiejetnosc przewidywania, to ponawiam pytanie - czemu nie gramy 21 kolejek z uwzgledniem pre-seasonu? tam mialbys szerokkie pole do popisu ze zgadywanka, kto danego dnia zagra i ile minut. Zaproponowalem przeprowadzenie dyskusji - na razie dyskusji nie ma, jest tylko atak na mnie. Milo...

Edit: Nie chodzi o jedynie moje zranione ego. Granie week 17 jest zbrodnia na tej zabawie. Poczytajcie blogi, fora poswiecone FF. Rzuce kilka cytatow:

Adam Rank - jeden z ekspertow NFL.com :

"It's Week 17. Why are you still playing fantasy football? So many teams have wrapped up playoff seeding or have just mailed it in. So now your biggest fantasy conundrum is, "Should I play Matt Ryan or Christian Ponder this week?"

Seriously, that was a question I received on Twitter.

Having your fantasy football season decided in Week 17 is akin to watching "Dodgeball," "Office Space" or "Wedding Crashers" on non-pay cable channels. Sure, it's still kind of fun, but you're going to miss out on all of the good stuff.

In other words, don't do it.

Now some of you might be new to fantasy football, and this should be a good learning experience. Believe me, we've all been there. There were times I was a fantasy noob and I too had a championship decided in Week 17. If somebody set up your league and will refuse to change for next season, it's time to part ways with that league."

Brandon Anderson - jeden z blogerow piszacych o FF:

"Never EVER count week 17
Repeat after me: Never play fantasy football in week 17.
It’s just silly. Half of the games don’t matter, and your stars will be resting for the playoffs while a bunch of no-names are lighting up the scoreboards. That’s no way to determine your league’s championship.
Kellen Moore, David Cobb, DuJuan Harris, Tyrell Williams, and Marc Mariani were a few names atop week 17 fantasy scoring last season. Do you even know what team those guys played for? It’s a silly (stupid) way to determine a champ after 4 months.
If you just have to play in week 17, crown your champ a week earlier and let everyone pick a new roster and play for draft position in week 17."

Po ubieglorocznej porazce rzucilem, ze nie wroce do ligi jesli zostawimy week 17. Coz, jest to liga, z ktora jestem najmocniej emocjonalnie zwiazany, bo pne sie powoli w gore juz 4 lata. Z tego powodu nie zrezygnuje z gry, choc odkad przyjechalem do USA dostalem juz zaproszen do roznych lig bez liku i na pewno z kilku skorzystam. Apeluje jednak o powazna debate. Argument, ze zasady sa znane jest slaby, bo przeciez nie sa to zasady, ktore przekazal nam Objawiciel zza oceanu, wypisane na dwoch kamiennych pilkach. Mozna to zmienic i ostatecznie uczciwie byloby zrobic glosowanie w poszczegolnych ligach na ten temat. Czuje jednak, ze glos ludu nie pokryje sie jednak z glosem rozsadku. Mimo to, uwazam, ze glosowania powinny sie odbyc.

DexterLuthor

Post26 maja 2017, o 08:54

Chciałeś dyskusji i takowa jest, ja i QQ mamy swoje zdanie ty masz swoje, podejrzewam że my nie przekonamy Ciebie a Ty nas. O ile mnie pamięć nie myli to nad zmianą zasad głosują gracze z ligi A, tak jak napisałem wcześniej ja nie mam problemu z 17 kolejką ale jeżeli decydenci zagłosują inaczej to mój świat się nie zawali.

p.s. Jeżeli tak mocno chcesz likwidacji week 17 to lobbuj u zawodników ligi A.

Cycu

Post26 maja 2017, o 14:19

Do startu lig jeszcze wiele czasu, wiec podjalem temat i mialem nadzieje, ze wypowie sie tu wiecej osob, bo jednak gra nas sporo. nie wiedzialem, ze zmiany musza byc zaakceptowane przez graczy ligi A. W takim razie podejme z nimi rozmowe. Argumenty za 17 week jak na razie:
- okazja do poglowkowania, bo ktos punktuje
- zasady sa znane i trzeba pokazac jaja i sie ich trzymac.

Ktos cos dorzuci?

DexterLuthor

Post26 maja 2017, o 20:10

im więcej kolejek tym więcej futbolowej zabawy

Cycu

Post1 cze 2017, o 22:14

Jak wyzej napisalem - grajmy jeszcze pre-season. Zabawa bedzie przednia a wyniki niemal rownie przewidywalne jak week 17
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fantasy Football