Teraz jest 21 lip 2018, o 21:57

KOMENTARZE do Mock Draft 2018

Porozmawiajmy o najlepszej futbolowej lidze na świecie
  • Autor
  • Wiadomość

osinho

• Ulubiona drużyna: Arizona Cardinals
  • Ulubiony zawodnik: Larry Fitzgerald

KOMENTARZE do Mock Draft 2018

Post23 mar 2018, o 14:09

Zawsze był osobny wątek do komentowania ruchów GM-ów, żeby nie zaśmiecać waku Mocku, więc i w tym roku niech będzie taki wątek
azcardinalspl.blox.pl
pns.blox.pl

krisow

• Ulubiona drużyna: Carolina Panthers
  • Ulubiony zawodnik: Luke Kuechly

Re: KOMENTARZE do Mock Draft 2018

Post23 mar 2018, o 21:57

Dwa pierwsze picki i od razu trzęsienie ziemi ;) @sz Rosen, Darnold i Allen, a Ty bierzesz Mayfielda? Odważnie! Warto będzie śledzić kariery wszystkich QB z wysokimi numerami. Będzie nowy Peyton czy raczej Manziel... @Pierre, nie bierzesz rozgrywającego?
Obrazek
"Keep pounding!"

dominikkdz

• Ulubiona drużyna: Saints
  • Ulubiony zawodnik: Hau'oli Kikaha

Post23 mar 2018, o 22:00

Allen nie zasługuje na Top 10.

Ale sz mnie zaskoczył.
Nakręcałem się na wybór pomiędzy Bakerem a Joshem, a tutaj niespodzianka.
DK

Pierre

Post23 mar 2018, o 22:03

Szerzej uzasadnię to jutro, ale tak na szybciutko. Uważam, że Shurmur musi przepracować rok z Webbem, żeby zdecydować czy bierzemy kogoś nowego czy zostaje Davis. Chłopak ma silniejsze ramię od w zasadzie wszystkich dostępnych QB (ustępuje tylko Allenowi), a jest przy tym dokładniejszy. A tak jak uwielbiam Rosena i Darnolda, tak uważam że dwóch niedoświadczonych QB za Elim to byłby błąd.

DexterLuthor

• Ulubiona drużyna: Saints/GB/Steelers
  • Ulubiony zawodnik: Brees/A-Rod/Bell

Post23 mar 2018, o 22:35

Jestem zaskoczony naszą jedynką, obstawiałem Barkleya. Od kiedy pamiętam mówi się nie wybierać RB z wysokim pickiem bo to wielkie ryzyko (jak każdego innego gracza w drafcie). Sądziłem że Elliott i Fournette zmienią ten przesąd.
ŻYCIE TO JEST PIĘKNA GRA JEDNEMU ZABIERZE DRUGIEMU DA

sz

Post23 mar 2018, o 23:20

krisow napisał(a):Dwa pierwsze picki i od razu trzęsienie ziemi ;) @sz Rosen, Darnold i Allen, a Ty bierzesz Mayfielda? Odważnie!

Mayfield z #1 to nie jest obecnie popularny wybór, ale jestem gotów się założyć, że gdyby był 2 cale wyższy, to wymieniałoby się go jednym tchem z Darnoldem i Rosenem. Jeżeli chodzi o produkcję na boisku to Mayfield jest niekwestionowanym #1. Tylko w ostatnim sezonie:
Mayfield
comp. % 70.5 yards 4627 y/a 11.5 TD 43 INT 6
Darnold
comp. % 63.1 yards 4143 y/a 8.6 TD 26 INT 13
Rosen
comp. % 62.6 yards 3756 y/a 8.3 TD 26 INT 10
Allen
comp. % 56.3 yards 1812 y/a 6.7 TD 16 INT 6

Oczywiście statystyki to nie wszystko, ale tak jak pisałem w uzasadnieniu wyboru, za Mayfieldem stoją nie tylko cyferki, ale też ogólna futbolowa inteligencja i te istotne zdolności fizyczne, czyli siła ramienia i umiejętność poruszania się w kieszeni i unikania presji.

To, że dla mnie Mayfield jest numerem 1 to nie jest odosobniona opinia. Takie samo zdanie ma chociażby Pro Football Focus i Benjamin Allbright.

Mayfieldowi dostaje się przede wszystkim za warunki fizyczne i incydenty pozaboiskowe. Jego wzrost jednak nie stanowi problemu - jest taki sam jak Drew Breesa, a zbitych podań przez front seven rywali ma mniej niż chociażby Rosen. Incydent pozaboiskowy jest tak naprawdę jeden - próba ucieczki przed policjantami, którzy zatrzymali go za picie w miejscu publicznym (kto nigdy tego nie robił niech pierwszy rzuci kamieniem ;) ). Reszta pozaboiskowych zastrzeżeń ogranicza się do wbijania flagi na boisku rywali po zwycięstwie i złapanie się za krocze w kierunku drużyny, której kapitanowie nie podali mu ręki przed meczem. Baker na pewno jest porywczy, ale dla mnie to bardziej plus niż minus i jestem pewien, że wiele osób w NFL myśli podobnie.

dominikkdz napisał(a):Allen nie zasługuje na Top 10.

Ale sz mnie zaskoczył.
Nakręcałem się na wybór pomiędzy Bakerem a Joshem, a tutaj niespodzianka.

Co do Allena oczywiście się zgadzam. Rozumiem też, że chodziło Ci o Darnolda i Josha ;)
Z cyklu informacja, która nikogo nie obchodzi: Mayfielda i Darnolda mam jako 1A i 1B, Rosena nieco niżej.

DexterLuthor napisał(a):Jestem zaskoczony naszą jedynką, obstawiałem Barkleya. Od kiedy pamiętam mówi się że nie wybierać RB z wysokim pickiem bo to wielkie ryzyko (jak każdego innego gracza w drafcie). Sądziłem że Elliott i Fournette zmienią ten przesąd.

To nie jest przesąd. To jest kwestia wartości pozycyjnej oraz znaczenia kontraktów debiutantów. RB to jedna z najmniej ważnych pozycji - generalnie nie jest trudno znaleźć kompetentnych RB, a i tak ich efektywność najczęściej jest uzależniona od linii ofensywnej, czego najlepszym przykładem jest właśnie Barkley. Rzadko mówi się o tym, że z 13 meczów w tym sezonie aż w 8 nie udało mu się wybiegać 100 jardów, a jeżeli się o tym mówi, to zwraca się uwagę na fatalną linię ofensywną i fakt, że obrona była skupiona na jego zatrzymaniu. Warto też zwrócić uwagę, że w tym sezonie Jags z Fournettem w składzie mieli bilans 7-6, zaś bez niego 3-0. RB to nie jest pozycja, która zaprowadzi drużynę do Super Bowl. Wskazują na to także kontrakty. Tak naprawdę mało który RB dostaje drugi kontrakt w tej samej drużynie. Jednocześnie wysoki wybór RB (np. z numerem 1) automatycznie czyniłby go jednym z 5 najlepiej opłacanych zawodników na tej pozycji. Tutaj wchodzi w grę znaczenie rookie contractów. Jeżeli wydraftujesz wysoko QB, DE, OT, to obecnie przez 4 lata płacisz mu rocznie około 6 mln $. Jeżeli trafisz z wyborem, to masz zawodnika na pozycji premium za śmieszne pieniądze, a resztę salary cap możesz wydawać na zawodników na drugim kontrakcie. Wybierasz wysoko RB - od razu płacisz mu topowe pieniądze, niezależnie od tego czy okaże się ich wart. To nie przypadek, że jak Seahawks wygrywali Super Bowl w 2014 roku na rookie contractach mieli Wilsona, Shermana i Thomasa.

Mój wybór #4 dodam jutro ;)

oceansizer

• Ulubiona drużyna: Patriots, Eagles
  • Ulubiony zawodnik: DMac, G.O.A.T, Moss

Post24 mar 2018, o 07:55

Zgadzam się z powyższą teza dotycząca pozycji RB. To nie jest może tak,że wybór wysoko w drafcie RB jest jakimś grzechem,czy nie zapewnia profitów,jednak ta pozycja jest dosc łatwa do zastąpienia. Wiele razy bywało tak,że kluczowy RB wypadał z gry,na jego miejsce wchodził mało znany zawodnik i już tym starterem pozostawał. Wielu też zawodników z dalszymi numerami w drafcie, czy też w ogóle UFA kręciło podobne,amoze i nawet lepsze statystyki od swoich kolegów wybranych znacznie wyżej w drafcie. Pamiętajmy tez,że "żywot" przeciętnego RB w lidze jest dosyć krótki. Duża eksloatacja,liczne kontuzje rujnują kariery wielu zawodnikom na tej pozycji, a gdy dochodzą do siebie klub nie jest już zainteresowany ich usługami,bo często ma tańszy i młodszy zamiennik.
" Talent sets the floor, character sets the ceiling " - Bill Belichick.

oceansizer

• Ulubiona drużyna: Patriots, Eagles
  • Ulubiony zawodnik: DMac, G.O.A.T, Moss

Post24 mar 2018, o 07:59

Pytanie do Pierre. A może Bradley Chubb w obliczu utraty JPP? Co myślisz o takim wyborze Giants?Wielu twierdzi, że to większy talent,niż zeszłoroczny Garrett chociazby.
" Talent sets the floor, character sets the ceiling " - Bill Belichick.

kaliber

• Ulubiona drużyna: Cincinnati Bengals
  • Ulubiony zawodnik: E.Smith,T.Brady

Post24 mar 2018, o 09:45

Zaskakujący wybór #1, byłem niemal pewny, że Barkley pójdzie z tym numerem, zawsze jest jeszcze wybór @4 gdzie każdy z trzech pewnych QB by został. W rzeczywistości Browns pewnie tak to rozegrają ale pożyjemy zobaczymy.
Bengals nr 1! Ponadto sympatyzuję z Cowboys,Patriots,Lions,Seahawks.

DexterLuthor

• Ulubiona drużyna: Saints/GB/Steelers
  • Ulubiony zawodnik: Brees/A-Rod/Bell

Post24 mar 2018, o 11:05

Ja uważam podobnie jak kaliber. Muszę również zgodzić się z tezą że wysoko wybrany RB to słaby interes ale...Uważałbym z twierdzeniem że biegacz to jedna z mniej ważnych pozycji. Ile jest sytuacji gdzie brak odpowiedniego RB sprawia że rozgrywający traci na wartości. Pewny biegacz to skarb i ogromne wsparcie dla QB. Wybór każdego zawodnika w drafcie jest obarczony wielkim ryzykiem a im ten zawodnik jest wyżej tym to ryzyko rośnie. Wybrałbym biegacza z jedynką tylko i wyłącznie ze względu na układ tegorocznego draftu. Jeżeli doniesienia zza oceanu się potwierdzą to SB będzie najlepszym biegaczem od wielu lat spora część ekspertów twierdzi że jest lepszy od Zeke, AP i Johnsona. Browns mają wyjątkowy komfort w tym roku bo tak jak wspomniał kaliber do #4 zostaje co najmniej jeden z trzech QB. W rzeczywistości Browns mogą nie wybrać Barkley'a jeżeli mocno napalą się na Darnolda bo akurat on ma najmniejsze szanse by wypaść z TOP3.
ŻYCIE TO JEST PIĘKNA GRA JEDNEMU ZABIERZE DRUGIEMU DA
Następna strona

Powrót do NFL