Teraz jest 23 paź 2018, o 02:12

MOCK DRAFT 2018

Porozmawiajmy o najlepszej futbolowej lidze na świecie
  • Autor
  • Wiadomość

danp

Re: MOCK DRAFT 2018

Post19 kwi 2018, o 23:34

Z numerem 59 w drafcie do San Francisco 49ers trafia G Austin Corbett z Nevady.

9ers po tym, jak ukradli Jimmy'ego Garoppolo z NE Patriots i po pokryciu najważniejszych dziur we Free Agency postanowili wzmocnić w pierwszych dwóch rundach draftu 2018 obie pierwsze linie, zarówno obrony jak i ataku.
Dwa wysokie picki w III rundzie pozwolą nam "uderzyć" po CB i LB.
Wg paru "speców i "znawców" Corbett nie wypadnie poza pierwsza 50 w drafcie, więc to miła niespodzianka, że ostał się do nr 59. Wg ESPN to prospekt nr 35 w tegorocznym drafcie, ale mało kto obecnie wierzy ESPN :)
Przechodzać do meritum, czemu Corbett?
Raz, że jest potrzeba, dwa nie wierzę w żadnego z 3 byłych pierwszorundowców (Tomlinson-ok końcówka sezonu, Cooper-nty klub w ciągu paru ostatnich sezonów, Garnett-niby schudł by być lepiej dopasowanym do nowego systemu Niners, ale czy przybyło mu umiejętności?).
A.Corbett ze względu na krótkie ręce nie jest przewidywany do grania na pozycji LT (33 1/8" dl, 10 1/2" obwód ręki) tylko zostanie przesunięty na pozycje G, w perspektywie może grać jako C (tu akurat mamy nową zabawkę prosto z NYG) i jako rezerwowy RT (nasz starter właśnie zaczyna swój ostatni sezon rookie kontraktu).
Skauci cenią jego twardość, "pierwsze uderzenie/kontakt", uniwersalność i czytanie gry. To, że był liderem, 4 letnim starterem i 2 letnim kapitanem w Nevedzie też nie przeszkadza. Team player, pracowity, cały 2017 po treningach pracował nad snapami jako center, żeby tylko wzmocnić swoją wszechstronność.
Wygląda jak pierwszorundowiec po tym co napisałęm, ale ma swoje braki i ograniczenia, no ale przecież nie będę podpowiadał swoim "wrogom" tj rywalom...

Pittsburgh Steelers are now on the clock.

Michal29

• Ulubiona drużyna: Hawks
  • Ulubiony zawodnik: Russell Wilson

Post22 kwi 2018, o 10:08

Dłużej czekać już nie możemy. Poniżej wybór komisyjny dla Steelers (z którym osobiście się mało zgadzam ale zostałem przegłosowany przez pozostałych dwóch commishów ;) )

With the 60th pick in the 2018 NFL24.pl Mock Draft the Pittsburgh Steelers select... Malik Jefferson, LB, Texas

Jaguars on the clock...
Na starym forum: WaltJones

krisow

• Ulubiona drużyna: Carolina Panthers
  • Ulubiony zawodnik: Luke Kuechly

Post22 kwi 2018, o 13:11

Oj te komisje, myślałem też nad Malikiem Jeffersonem, ale trudno. Muszę poradzić sobie inaczej. Z dobrych zawodników zostało mi dwóch CB (Donte Jackson CB LSU i Isaiah Oliver, CB, Colorado) i w sumie można by się pokusić, ale jednak w tym korpusie mamy już sporo talentu. Rozgrywający raczej podebrani, może Kyle Lauletta ma jakiś potencjał, więc też sobie daruję. OT wybrałem w jedynce, więc pominę też Briana O'Neilla z Pittsburg i Orlando Browna z Oklahomy. TE, Hayden Hurst możliwy, ale w komentarzach odradzacie to się posłucham. Wybieram więc szanse na troszkę fajerwerków podaniowych...

With the 61st pick in the 2018 NFL24.pl Mock Draft the Jacksonville Jaguars select... D.J. Chark, WR, LSU

PS. Trudno wybierać z takim dalekim numerem, bo masz swoje plany i typy, ale pojawi się coraz więcej zawodników, o których myślałeś, że zostaną wybrani, a spadają do twojego numeru. Ciężko wtedy zachować postawę jak z "Draft Day", czyli Vonte Mack ponad wszystko ;)

Minnesota Vikings are on the clock...
Obrazek
"Keep pounding!"

mg_2602

• Ulubiona drużyna: Minnesota Vikings

Post22 kwi 2018, o 17:32

With the 62nd pick in the 2018 NFL Draft the Minnesota Vikings select....
Hayden Hurst, tight end, South Carolina

Krotko: Vikings wprawdzie nie potrzebują jakoś wybitnie TE czy wsparcia na skill position ale Hurst zaczął się zsuwać i uznałem, że sparowanie go z Rudolphem to niegłupi plan. Cousins na pewno nim nie pogardzi, a dziś wiele ekip gra na dwóch TE. Jeśli poradziłby sobie z blokowanie na poziomie NFL to juz w ogóle bajka.

The Patriots are now on the clock

oceansizer

• Ulubiona drużyna: Patriots, Eagles
  • Ulubiony zawodnik: DMac, G.O.A.T, Moss

Post22 kwi 2018, o 18:42

NO cóż, właśnie przed mniej więcej godzinką "podebrano" mi mój potencjalny pick w postaci Hursta, ale jak na prawdziwego GM-a przystało mam plan awaryjny :). Tak poważnie, to został z mojej listy zawodników na II runde tylko jeden kandydat, także problem mam z głowy.
Pisałem już o sytuacji O-line Patriots i nadal uważam, że nie jest ( jak w wielu mockach sie przewiduje ), to największy problem Patriotów. Na pozycji LT zagra LaAdrian Waddle, ale jest więcej niż pewne, iż w przyszłym roku pewnie zmieni on klub. Dlaczego? Do podpisania Trey Flowers i Shaque Mason ( oby udało się podpisać chociaż jednego z nich, bo tani nie będą), a na LaAdriana pewnie kasa się nie znajdzie. Powraca Antonio Garcia, z którym według doniesień wiąże się ogromne nadzieje. Niemniej jednak gra tego chłopaka jest póki co zagadką i na weryfikację jego umiejętności przyjdzie jeszcze czas.
Tak więc jest to dobry moment,by sięgnąć po kogoś, kto porywalizuje na pozycji OT.

With the 63rd pick in the 2018 NFL Draft the New England Patriots select....Brian O'Neill, OT, Pittsburgh.

Tak jak powiedziałem, sięgam po kogoś, kto na pewno nie jest gotów od "pierwszego gwizdka" na wyjściowy skład Patriots, ale człowieka, który pod okiem Scarnechii jest w stanie stać się za rok, a może i wcześniej ważną postacią linii ofensywnej.

The Champions are on the clock now.
" Talent sets the floor, character sets the ceiling " - Bill Belichick.

sz

Post22 kwi 2018, o 22:29

oceansizer napisał(a):The Champions are on the clock now.

W pierwszej kolejności dziękuję za miłe słowa ;). A tak na serio:

With the 64th pick in the 2018 NFL24.pl Mock Draft the Cleveland Browns select... Tyrell Crosby, OT, Oregon

Obrazek

Już przy czwartym wyborze pisałem, że największą obecnie dziurą w składzie Browns jest pozycja LT, osierocona po przejściu Joe Thomasa na emeryturę. Tegoroczna klasa OT nie należy jednak do mocnych i mimo że najchętniej starałbym się załatać dziurę na LT z jak najwyższym pickiem, to gdy przychodziła moja kolei na tablicy byli zawodnicy, których ceniłem znacznie wyżej niż dostępnych akurat OT. Tylko przy picku #35 poważnie zastanawiałem się nad Tacklem i pominięcie go wówczas okazało się strzałem w dziesiątke, bo był to właśnie Tyrell Crosby, trzeci OT w moim rankingu, którego udaje mi się zgarnąć 29 wyborów później. W grę wchodzili dla mnie jeszcze RB Kerryon Johnson i S Jessie Bates, jednak wartość pozycyjna zwyciężyła nad RB, zaś potrzeba pozycyjna nad S.

Crosby nie jest najbardziej atletycznym zawodnikiem, ma braki w technice przy pass-protection, ale za to nie można mu odmówić charakteru, dobrego blokowania przy grze dołem (chociaż jego profil atletyczny niekoniecznie nadaje się do zone scheme, a Browns i Hayley mieszają zone i power blocking), a także skuteczności - w całym sezonie 2017 pozwolił na wywarcie presji na QB tylko 3 razy, ani razu nie dopuszczając do sacka. Mówi się o nim również jako o jednym z najbardziej fizycznych liniowych w drafcie - gra do końca i często efektownie kończy bloki:

Obrazek

Mimo że niekiedy przewiduje się, że pozycją Crosby'ego w NFL może okazać się Guard, to w mojej ocenie jego warunki fizyczne, w tym szczególnie długie ramiona, a także wartość pozycji LT, sprawiają, że grzechem byłoby nie wypróbować go najpierw na zewnątrz OL. Zaczynając sezon na ławce będzie miał szansę i czas na naukę, aby na późniejszym etapie sezonu powalczyć o miejsce w pierwszym składzie z Shonem Colemanem lub ewentualnie na prawej stronie z Hubbardem, jeżeli Coleman wypali. W ostateczności Crosby zajmie pozycję pierwszego rezerwowego na czterech pozycjach OL (obu OG i obu OT) - na tym etapie draftu spokojnie można podejmować decyzje typu high risk high reward.

Michal29

• Ulubiona drużyna: Hawks
  • Ulubiony zawodnik: Russell Wilson

Post22 kwi 2018, o 23:18

And that's a wrap

Dziękuję wszystkim GM-om, którzy wzięli udział w tegorocznej zabawie. Debiutantom gratuluję i zapraszam za rok :)
A teraz drukujemy sobie wyniki i szykujemy się do nocy spędzonych z draftem. Przed czwartkiem powinno jeszcze wpaść z mojej strony jakieś małe podsumowanko. Pozdrawiam
Na starym forum: WaltJones
Poprzednia strona

Powrót do NFL