Teraz jest 16 sty 2018, o 16:34

Gdzie oglądamy futbol amerykański

Gry, książki, komiksy, filmy i seriale, programy TV
  • Autor
  • Wiadomość

Cycu

Re: Gdzie oglądamy futbol amerykański

Post12 wrz 2015, o 18:14

O kolego, widzę mocne działa wytoczyłeś, więc zluzuj, to pierwsze. Na gamepass mnie stać, ale nie wierzę, że jest wart takich pieniędzy. Po drugie, jeśli coś komuś ukradłem, to zgłoś to do odpowiednich służb. Kwestie te są dotąd nieuregulowane niemal w żadnym porządku prawnym, więc nie rozpędzaj się tu z kradzieżą. Po co wyskakujesz tu z jakimiś tekstami odnośnie Polaków? Źle Ci z tym w jakim kraju się urodziłeś albo jakiś lepszy się przez to czujesz? Czy 2go.com założył Polak i kupują go tylko Polacy? Nawet dla moich znajomych z UK wydanie 200 dolców to przegięcie, ale niestety tak można walić ceną w rynek mając pozycję monopolisty. Dlaczego wiec mam godzić się bez słowa na monopolistyczną cenę? Czemu nie mam prawa wybrać innej opcji? Czy kradnę coś komuś? Czy dzięki temu, że ja oglądam mecz na 2go.com, Ty nie oglądasz go na game passie? Skoro siedzisz w IT i tak się obruszyłeś, to powiem Ci, że ja siedzę w finansach i uważam cenę Game passa za skandalicznie wysoką i nijak nie pasuje ona do analogii z puszką coli czy osobistych wycieczek o moim pracodawcy i wypłacie. Jeśli mam za ten sam produkt płacić mniej, to to robię. Dla mnie jako użytkownika proste jak drut i niech się martwi pan ustalający ceny Game passa, bo mimo wszystko chyba lepiej sprzedać 20 pakietów po 20 dolców niż 2 pakiety za 200 dolców.

Edit: Wcześniej pisałem na szybko z tramwaju, więc teraz rozwinę się w temacie. Mateusz, wytłumacz mi po pierwsze czemu to dopiero mój post tak Cię obruszył, co? Wcześniej podawane linki do streamów, rosyjskich forum z powtórkami itd. jakoś nie wywołały takiej reakcji. Nie widziałeś czy tu zadziałała jakaś wybiórcza moralność? A może jakoś nigdy nie myślałeś o korzystaniu ze streamów, że wynika z tego, że ktoś nie chce lub nie może oglądać wydarzenia z legalnego źródła? Ja przyznałem otwarcie, iż uważam, że oferta a konkretniej cena Game passa jest dla mnie nieadekwatna do produktu, który otrzymuję. To tak zabolało? Twoje analogie są totalnie nietrafione, bo mój pracodawca płaci mi na podstawie zawartej obustronnie umowy, gdzie określono rodzaj wykonanej przeze mnie pracy i wynagrodzenie (cenę) mi za to należną. Gdybym zawarł z Game passem umowę, obejrzał cały sezon, a potem powiedział, że nie zapłacę 200 ale 20 dolców, to miałbyś rację. Ja jednak żadnej umowy nie zawarłem. Oni mają produkt i podali za to swoją cenę. Ja odmawiam zapłaty tej ceny, bo uważam, że jest dużo za duża. Zgodziłem się natomiast na cenę nfl2go.com, bo produkt przez nich oferowany jest dużo tańszy, a jakościowo nie odbiega od produktu Game passa. Dla mnie jako finansisty jest to racjonalne działanie, bo kwestie moralne jakoś dawno przestały mnie gryźć. Chcesz też dodatkowo robić za moje sumienie? Przeżyję i to, bo, skoro już sam zacząłeś wątek naszych polskich przywar, to zamartwianie się o spokój duszy innych bardziej niż swój, też tam znajdziesz. Prawa ekonomiczne rozpoznają także przypadki, gdy konsument gotów jest zapłacić wyższą ceną za produkt niż jest to racjonalnie uzasadnione. Wchodzi tu m.in. pojęcie snobizmu. Ja nie potrzebuję czuć, że wydałem 200 dolców żeby czerpać przyjemność z oglądania widowiska sportowego. Nie wiem jak to wygląda po Twojej stronie. Ostatnim wątkiem, który chciałem poruszyć jest sam Game Pass, który miał nie być dostępny dla mieszkańców USA , i który miał promować futbol globalnie. Globalna sprzedaż ssie na potęgę i jest to niestety spowodowane ceną. Ciężko jednak oczekiwać, że ceny zostaną obniżone globalnie, bo co wtedy mają powiedzieć kibice w USA, którzy dymani są na potęgę przez swoje kablówki? Tu jest cały pies pogrzebany.

Podsumowując, kupuj co chcesz i za ile chcesz. Masz do tego prawo, a ja nie mam prawa Ci tego odmawiać. To samo działa w drugą stronę. Nic nikomu nie ukradłem. Po prostu przeliczyłem co nieco i wybrałem inną opcję. Czy gdy płacę za bilet do teatru 100zł zeby siedzieć w drugim rzędzie, a ktoś kupi wejsciówkę za 20zł i ryzykuje, że będzie musiał stać lub nie zobaczy spektaklu, a w rezultacie siada kilka rzędów za mną, to też mam mu krzyczeć, ze mnie okrada? Ja zapłaciłem tyle ile wydało mi się uczciwe i on zrobił to samo. Obaj oglądamy ten sam spektakl, nikt nikogo nie okradł.

Na koniec chciałbym jeszcze sprawdzić czy osoba krzycząca "łapać złodzieja" sama ma czyste ręce,

Mateusz Lewandowski napisał(a):jeżeli dobrze rozumiem zniżkę od PLFA to jest tylko dla nowych użytkowników, a to oznacza konieczność rejestracji nowego konta w gamepass?

Czy próbujesz dowiedzieć się jak uzyskać rabat, który, jeśli skorzystałeś z niego rok temu, już Ci się nie należy? Korzystając z analogii, które tak lubisz - sklep zaprasza nowych klientów i każdy nowy klient dostaje zniżkę na puszke coli. Kupiłeś i wypiłeś swoją, a potem poszedłeś do domu, przebrałeś się w inne ciuchy i wracasz krzycząc "Hej, jestem nowym klientem. Gdzie jest moja zniżka?" Co jak co, ale po osobie pracującej w IT, która tak ceni sobie trud włożony w stworzenie czegoś, nie spodziewałbym się, że chce posunąć się do oszustwa, by oszczędzić kilkadziesiąt złotych. Serio, chcę poznać Twoją argumentację, dlaczego ja jestem złodziejem, a drobne oszustwo (wg Twoich standardów chyba też kradzież, czyż nie?), jest w Twoim wypadku ok. Chodzi o to, że oszukujesz by kupić oryginalny, licencjonowany produkt? Trademark uświęca środki? Nie wiem jak wyglądała rejestracja, by tę zniżkę uzyskać, ale jeśli podawało się poza loginem dane osobowe, to jakie podasz tym razem? Swoje? Taty? Wymyślisz jakieś dane? :lol:

Mateusz Lewandowski

• Ulubiona drużyna: DAL

Post13 wrz 2015, o 14:34

Może i mocne, może i niepotrzebnie poszło aż tak mocno, wybacz ale w kwestii piractwa po prostu jestem przeczulony.
Fakt, że przykład z pensją chybiony, zdawałem sobie sprawę z tego już pisząc to, ale bardziej chodziło mi o sam fakt, że nie możemy sobie wybierać ile za coś zapłacimy bo tak nam się wydaje, lepiej byłoby jakbym napisał, że w sklepie nie możesz wziąć pepsi i powiedzieć sprzedawcy, że zapłacisz mu za to tyle co za polo cole, bo wg Ciebie tyle jest warto a nie więcej, sorry, mój błąd.
Tekst odnośnie Polaków, jest prawdziwy i nie wiem co Cie tu boli, prawda? I nie, nie jest mi źle w tym kraju, nie czuję się lepszy od rodaków itp, bo gdyby tak było to wyjechałbym z tego kraju, a wierz lub nie jest to jedna z ostatnich rzeczy jakie chciałbym w życiu zrobić.
Co do ceny gamepass zgadzam się z Tobą i pewnie z większością ludzi, jest za droga, ale mam wybór, mogę ją zapłacić lub nie i obejść się smakiem, jeżeli cena nie idzie w dół tzn. że im się kalkuluje i mają prawo do tego aby trzymać ją na takim poziomie na jakim jest.
Fakt mogłeś też odebrać post, że był skierowany do Ciebie, bo wystąpił po Twojej wypowiedzi i cytowałem Twoje słowa, jednak nie był on skierowany bezpośrednio w Ciebie a ogólnie w osoby które korzystają z czegoś nielegalnie, nie zawsze przeglądając forum mam czas napisać parę słów odnośnie jakiegoś postu, wczoraj go miałem.
W przykładzie z teatrem sam nie trafiłeś, podajesz przykład gdy obie osoby nabyły bilet legalnie, jedna z miejscem siedzącym, druga bez niego z opcją, że może siąść gdzie wolne, nie krzyczałbym gdybyś nabywał produkt z legalnego źródła, a z wypowiedzi wcześniej zrozumiałem, że ten z nfl2go taki nie jest.
Reasumując problemem jest monopol, nie wiem jak dokładnie przedstawia się sytuacja z game pass, czy miała promować futbol globalnie, ale w stanach ktoś się obraził dlaczego ma płacić więcej, nie wnikam, natomiast pozyskiwania towaru z nielegalnego źródła popierać nie będę i o to się doczepiłem, ale po prostu przyjęło się że uzyskanie czegoś za darmo przez internet nie jest złodziejstwem, tak jak czegoś fizycznego i próbowałem to wyjaśnić, jeżeli nieudolnie to znowu sorry ;)

Ostatnia kwestia - game pass z promo przez PLFA, nie mam zamiaru zakładać drugiego czy tam kolejnego konta, nie skorzystałem z promocji jeszcze na koncie które mam, więc niejako pytałem i liczyłem na to że jakimś cudem promocja może obowiązuje raz na konto, nie koniecznie takie które założę, po ogłoszeniu promocji.

Mam nadzieję, że przedstawiliśmy sobie swoje racje i nie ma co dalej ciągnąć tego offtopa na temat legalności
i serio nie mam nic do Ciebie i nie chce Cie obrażać czy wykazywać jakiś wyższości, wiec peace ;)

sz

Post13 wrz 2015, o 16:31

Cycu napisał(a):Co do samego 2go.com to ja złego słowa na to nie powiem. Spiracony? Pewnie, że tak, ale działa doskonale.
Na wstępie zaznaczam, że mi to rybka, kto jak ogląda i za co płaci i ile. Wady nfl2go przedstawiłem, tak jak je widzę i wcale nie zamierzam moralizować.
Chodziło mi właśnie o to, że nfl2go działa doskonale dlatego, że to jest gamepass. Wszystkie streamy 2go to są streamy gamepassa bezpośrednio z serwerów NFL. Nfl2go działa tak dobrze m.in. dlatego, że użytkownicy gamepassa płacą za to grubą kasę.
Cycu napisał(a):Kasa idzie do kolesi? A z Gamepassa przepraszam idzie na głodne dzieci?

Nie, kasa idzie dla tych, którzy finansują całe przedsięwzięcie, utrzymują całą infrastrukturę, stworzyli platformę i posiadają do niej prawa. Kasa idzie m.in. do Baltimore Ravens. W nfl2go kasa trafia chyba jednak do przestępców, którzy nielegalnie bogacą się na pracy innych osób. Mi się to niezbyt podoba, ale jeżeli komuś innemu to nie przeszkadza, to bardzo mi z tego powodu wszystko jedno ;).

kaliber

• Ulubiona drużyna: Cincinnati Bengals
  • Ulubiony zawodnik: E.Smith,T.Brady

Post15 wrz 2015, o 12:36

Pierwsza kolejka za nami a w Polsacie cisza, nic nie widać w programie. Rosiu - czy wiadomo kiedy to ruszy a przede wszystkim czy w ogóle ruszy?
Bengals nr 1! Ponadto sympatyzuję z Cowboys,Patriots,Lions,Seahawks,Buccaneers.

C

Post15 wrz 2015, o 14:45

Przyłączę się do dyskusji. Też jestem ciekawy gdzie będę mógł oglądać mecze. W zeszłym sezonie zawsze pokazywał je Polsat Sport, a teraz w programie nie ma żadnego śladu NFL. Słyszałem coś o Eleven Sport, ale w programie też nic nie ma. Więc czy jedyną opcją jest zakup Game Pass? I czy próbował już ktoś i może się podzielić wrażeniami z opcji z walutą brazylijską? ;)

Mateusz Lewandowski

• Ulubiona drużyna: DAL

Post18 wrz 2015, o 07:38

no i oficjalnie

Obrazek

mecze do oglądania tutaj http://www.elevensports.pl/
choć dziś coś szwankowało i trzeba było się posiłkować playerem tvn, http://player.pl/eleven-sports,24,s.html dostępne po zalogowaniu i wyłączeniu AdBlocka

QQ

Post18 wrz 2015, o 19:52

Dzięki za informację.

ruffitarniak

Post20 wrz 2015, o 12:06

Niestety nie da się oglądać NFL przez internet na Eleven sports, bo w tym przypadku tylko przez satelitę lub kablówkę będzie można obejrzeć NFL.

DexterLuthor

• Ulubiona drużyna: Saints/GB/Steelers
  • Ulubiony zawodnik: Brees/A-Rod/Bell

Post20 wrz 2015, o 17:48

Macie jakieś sprawdzone live stream w przyzwoitej jakości?
ŻYCIE TO JEST PIĘKNA GRA JEDNEMU ZABIERZE DRUGIEMU DA

adsmttro123

Post20 wrz 2015, o 18:07

DexterLuthor napisał(a):Macie jakieś sprawdzone live stream w przyzwoitej jakości?

Chyba najlepsza jest arenavision.in/agenda
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kulturalnie