Teraz jest 21 paź 2018, o 22:18

Fantasy Football-grupa na facebook'u

Wszystko o fantasy football
  • Autor
  • Wiadomość

danp

Fantasy Football-grupa na facebook'u

Post13 cze 2018, o 21:39

Witam,
Parę/naście lat temu nasz sławny orędownik NFL AnDre i gracz MP ligi A, założyciel poprzedniego forum i stronki o NFL chciał bym z nim współpracował i pisał dla niego. To nie wyszło.
2 lata temu zacząłem opisywać poszczególne kolejki dla fb grupy "Fantasy Football Polska"-to również nie wyszło z różnych względów.
Więc do trzech razy sztuka, założyłem własną grupę, chętnych do czytania i KULTURALNEJ dyskusji zapraszam,
Grupa o wdzięcznej nazwie Fantasy Football by danp :)
https://www.facebook.com/groups/4609193 ... 2/members/

Dopiero ruszyłem z poważnym pisaniem, więc proszę nie oczekiwać cudów, im dalej w lato tym lepiej... chyba :)
Próbka pierwszego artykułu:

W związku z dużym sukcesem tegoż cyklu w poprzednim sezonie, wracam tym razem na łamach mojej wlasnej grupy (czy to nie brzmi pięknie?) z opisami wszystkich 32 ekip NFL. Posiłkuję się głównie magazynem „Pro Football Weekly 2018 Preview” ale mam również inne źródła.

Oczywiście grupa głównie będzie traktować o Fantasy Footballu, niemniej jednak nie samym FF człowiek żyje (hmm już mogę usłyszeć te znaczące chrząknięcia niektórych członków naszej grupy...)
Zacznijmy nasze opisy od „ulubieńców” wielu kibiców w USA i na świecie, czyli vice-mistrzów sprzed roku. Na pierwszy ogień idzie AFC i wschodnia dywizja.

AFC EAST
New England Patriots
Prediction: 11-5

Przybyli (najważniejsi): OT T.Brown, DE A.Clayborn, CB J.McCourty, DT D.Shelton, WR J.Matthews
Ubyli: WR D.Amendola, WR B.Cooks, DT A.Branch, CB M.Butler, RB D.Lewis, OT N.Solder

Offensive MVP: TB12
Defensive MVP: Don’t’a Hightower
Offensive Breakout: WR Malcolm Mitchell
Defensive Breakout: DE Deatrich Wise jr

Oceny Formacji (A-najwyższa do F-najniższa)
QB: A-
RB: B-
WR/TE: B+
OL: B-
DL: B-
LB: C+
DB: B-
ST: B+

Cyferki danpa:
1.W poprzednim sezonie średni “drive” Patsów to 39.2 yarda za każdym razem gdy otrzymywali piłkę w ofensie, najwyższy wynik w lidze.
2.Z drugiej strony w defensywie tracili średnio 35.3 yarda w każdym „drivie” rywala, najwyższa średnia w lidze.

FANTASY Patsów:
Do sezonu jeszcze sporo czasu, moje obserwacje po zrobieniu okolo 130-140 mocków dotychczas, gdzie poszczególni gracze danej, opisywanej drużyny idą w drafcie. Powtarzam, to są tylko moje obserwacje, wiele się jeszcze zmieni, dojdą kontuzje, paru graczy jest wciaż na rynku wolnych agentów. Na przełomie lipca i sierpnia pewnie znowu, bliżej przyjrzę sie czołowym graczom z perspektywy fantasy.
Mocki robię tylko w 12 zespołowych ligach, większość 0.5 PPR i standard.
QB T. Brady rank 2-3 (wśród QB), runda 4-5
TE R. Gronkowski rank 1, runda 2
RB S.Michel rank top 35, runda 6-7
RB R.Burkhead rank top 40, runda 8-9
WR Ch.Hogan rank top 35, runda 8 i niżej
WR J.Edelman rank top 60, runda 10 i niżej
Zaobserwowałem wzrost zainteresowania WR J.Matthewsem, szczególnie po zawieszeniu J.Edelmana na 4 pierwszej kolejki nowego sezonu.
Więcej wyjawiać nie będę, wielu z was gra ze mną w lidze, aż tak hojny i dobry nie jestem...
I nie, postaram się specjalnie nie kłamać by was zmylić...

I to chyba tyle, jak ktos chetny to zapraszam.
Pozdr i powodzenia w tym sezonie.

Powrót do Fantasy Football