Teraz jest 18 gru 2017, o 06:04

Reprezentacja Polski

Dyskusja na tematy związane z naszą rodzimą ligą
  • Autor
  • Wiadomość

Jacob

• Ulubiona drużyna: Patriots, Rams
  • Ulubiony zawodnik: Sporo ich ;D

Reprezentacja Polski

Post20 sie 2015, o 12:50

Poznaliśmy nowego trenera, jak i cały sztab, a dziś rozpoczął się obóz przygotowawczy w Cetniewie. Jak myślicie? Będzie lepiej? Ja jestem pełen optymizmu, bo w końcu ma to 'ręce i nogi'. Kadra ma być również bardziej otwarta na media i kibiców, więc nic nie będzie tajemnicą.
Wszystko, co udało nam się dowiedzieć na konferencji prasowej na naszej stronie: http://nfl24.pl/reprezentacja-polski-nowy-poczatek/
Więcej dowiemy się pewnie po zgrupowaniu i pierwszych meczach.
"To be successful, a man must exert an effective influence upon his brothers and upon his associates, and the degree in which he accomplishes this depends on the personality of the man. The incandescence of which he is capable. The flame of fire that burns inside of him. The magnetism which draws the heart of other men to him" - Vince Lombardi
Obrazek

Answerreck

• Ulubiona drużyna: Oakland Raiders
  • Ulubiony zawodnik: JJ Watt

Re: Reprezentacja Polski

Post20 sie 2015, o 21:24

Obrazek

A tutaj zawodnicy po try-oucie.
Jak widać w składzie znaleźli się nawet zawodnicy z PLFA2. Czyżby zawodnicy z Top ligi nie wystarczyli?
"We would rather be feared than respected." - Al Davis

Jacob

Post20 sie 2015, o 22:05

Filip Pawełka zapewniał mnie na konferencji prasowej, że sztab szkoleniowy nie ogranicza się co do powoływania zawodników z niższych lig. Także można spodziewać się takich wiadomości, choć są oni powoływani bardziej do nabierania doświadczenia i możliwości skorzystania z nich w późniejszej fazie. Kadra budowana jest nie tylko na teraz, ale i na lata. Tego brakowało i to ma się poprawić ;)
Co jeszcze mi się podoba, to fakt trenera z zagranicy, który co prawda oglądał kilka meczów, ale nie zna żadnych zawodników, nie ma tu mowy o żadnych układach, czy 'lubi-nie lubi'. Najwyraźniej Ci zawodnicy naprawdę na to zasługują i Bradley Arbon widzi ich w reprezentacji. A taka rekomendacja nobilituje.
"To be successful, a man must exert an effective influence upon his brothers and upon his associates, and the degree in which he accomplishes this depends on the personality of the man. The incandescence of which he is capable. The flame of fire that burns inside of him. The magnetism which draws the heart of other men to him" - Vince Lombardi
Obrazek

Answerreck

Post21 sie 2015, o 05:39

Wiadomo, że proces budowania kadry powinien być rozłożony na tyle, żeby budować ją na lata. Bardzo cieszy, że jest trener który ma takie podejście jak napisałeś, jednak wcześniejszy trener mógł mieć uprzedzenia i sympatie.
Czyste nastroje w kadrze to coś, czego potrzebujemy aby na spokojnie podejść do tych spotkań sparingowych, co może tylko wpłynąć na dobry wynik.

magnitude

Post21 sie 2015, o 12:56

Według Was to znaczy budowanie kadry na lata? Barek Rot z PLFA2? Ja rozumiem #kadraczeka i hahah nagonka na plfa2 bo przeciez jak to tak moze byc ze ktos z nizszej ligii zajmie miejsce w kadrze ale jak dla mnie powinien byc solidny i szeroki practice squad kadry, ktory przygotowywalby sie po cichu do WG2017 i innych spotkan towarzyskich. I wrzucic tam prosperujace osoby z nizszych lig. Za kilka lat glowny sklad straci paru zawodnikow, a na ich miejsce mogliby wskoczyc juz ograne chlopaki z practice squadu.

Jacob

Post21 sie 2015, o 13:44

Nie można oczekiwać, że nagle trenerzy będą powoływać tylko z PLFA 2. Oczywiście, że potrzebny jest nam solidny practice squad, ale na tę chwilę najważniejsze są te trzy miesiące. Arbon też musi dopiero zacząć jeździć i poznawać młodych, utalentowanych zawodników (zresztą nie tylko on ale i sztab). Tak ma być i taki plan został przedstawiony na konferencji, więc spokojnie. Nie oceniajmy trenerów po pierwszych powołaniach, bo to idiotyczne. Ocenimy go pod koniec roku, kiedy pozna wszystko i wszystkich, jak również głębiej nakreśli swój plan działania. Na pewno ten jeden zawodnik z PLFA 2, to pewny sygnał.
Obrazek

Jacob

Post26 sie 2015, o 17:46

- Jestem zadowolony z realizacji celów założonych na to zgrupowanie. Wraz z innymi trenerami mogliśmy oglądać polskich zawodników i wspólnie przepracować tydzień. Udało się wdrożyć założenia taktyczne na nadchodzące mecze, ale również popracować z chłopakami indywidualnie nad ich techniką, choć poprawek technicznych nie było wiele. Na ostatnim treningu przeszliśmy przez przygotowania do dnia meczowego i zrobiliśmy symulację meczu. Trochę trudności przysporzyły nam zmiany w formacjach specjalnych, ale nad tym będzie jeszcze czas popracować. W przyszłym tygodniu zawodnicy dowiedzą się których 53 z nich pojedzie do Gdyni na mecz. Mamy dużo materiału video do przeanalizowania, bo nie wszystkie decyzje personalne jeszcze zapadły. Nie chcę chwalić indywidualnie moich podopiecznych, ale kilku z nich w ciągu tego tygodnia zrobiło naprawdę duże postępy. Z drugiej strony kilku uważanych za gwiazdy Topligi wyraźnie nie potrafiło odnaleźć się w reprezentacji - w ten sposób swoje pierwsze zgrupowanie biało-czerwonych pod swoją wodzą podsumował Bradley Arbon, trener główny.
Ciekawe o jakich gwiazdach jest mowa ;D Ale to tylko potwierdza fakt, że nie ma lepszych, czy gorszych, a trener opiera się tylko na tym co widzi. To mi się podoba.
Obrazek

Answerreck

Post27 sie 2015, o 09:48

Konkretny chłop. Może coś z tego będzie ;)

hromanczyk

Post12 wrz 2015, o 19:18

Fajny mecz Polaków, pierwsze zwycięstwo w historii. Szkoda tych głupich flag pod koniec, bo przez to Belgowie nas prawie doszli. Ale ogólnie postawa kadry na duży plus i z niecierpliwością czekam na mecze z Rosją i eliminacyjny z Czechami

kepic

• Ulubiona drużyna: NY Giants

Post14 wrz 2017, o 08:55

Czy któryś z szacownych kolegów jest w stanie mi wyjaśnić o co chodzi w konflikcie na linii Wrocław - PLFA ??

"Niestety" nie jestem twitterowo-facebookowy i nic nie kumam :D
The Catch
Obrazek

Powrót do PLFA